vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 14. června do 20. června 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Agostini: Rossi se musí rozhodnout sám

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Petronas
Agostini: Rossi se musí rozhodnout sám
09.05.2021
 

Legenda motocyklového závodění komentovala aktuální průběh letošní sezony MotoGP v podání Valentina Rossiho.


Letošní sezona v barvách satelitního týmu Petronas Yamaha neprobíhá v podání italského závodníka Valentina Rossiho zrovna dle představ. S výjimkou kvalifikaci při Grand Prix v Kataru zůstává devítinásobný mistr světa zatím výrazně za ostatními jezdci na Yamahách i svým týmovým kolegou Franco Morbidellim. 

Nyní se k této situaci vyjádřila i italská legenda motocyklového závodění – Giacomo Agostini. Dle jeho slov sice nemůže Valemu nijak radit, ale zároveň dodává, že pozorovat Valentina v této situaci není zrovna příjemné.

„Nedávno jsem byl v restauraci a kuchařka se mne ptala, proč Valentinovi nevysvětlím, že je již čas odejít. A takových dotazů dostávám více. Ale tohle není můj úkol, Valentino se musí rozhodnout sám. Samozřejmě je smutné pozorovat Valentina tak dlouho na trati bez vítězství. Je to velká škoda, byli jsme zvyklí pozorovat Valentina jako velkého showmana, jeho výkony neustále udivovaly fanoušky a jasně kraloval sportu. Pozorovat jej v aktuální situaci není příjemné,“ řekl Giacomo Agostini