KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 27. června do 3. července 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Aleix Espargaró potřetí v řadě třetí

Foto: Aprilia
Aleix Espargaró potřetí v řadě třetí
16.05.2022
 

Španěl Aleix Espargaro dokončil GP Francie třetí, bylo to jeho čtvrté letošní pódium, třetí v řadě.


Další skvělý výkon Espargara a Aprilia RS-GP. Aleix skončil v GP Francie třetí, když odrazil Quartararovy útoky. Díky bodům, které mu toto třetí pódiové umístění v řadě vyneslo, se nyní nachází na druhém místě v šampionátu, pouhé čtyři body za úřadujícím mistrem světa, který vede v celkovém pořadí. V extrémně rychlém závodě, který způsobil i několik pádů před ním, se zdálo, že Aleix má potenciál bojovat i o druhé místo, ale ve finále nakonec musel bojovat o stupně vítězů a získal je třemi adrenalinovými koly, kdy francouzskému jezdci zablokoval každý pokus o předjetí. Nyní, po třetině sezóny a s dalšími třemi umístěními na stupních vítězů, Aleix a Aprilia upevnili svou roli protagonistů šampionátu.
Maverick Viñales doplatil na špatný start, který ho na konci prvního kola odsunul na 24. místo. Odtud zahájil comebackovou jízdu, která ho vynesla až do první desítky. Desáté místo rozhodně nepatřilo k Maverickovým cílům, ale opět svědčí o jeho efektivitě v závodě. Kvalifikace a start v závodě jsou aspekty, které je třeba zlepšit, aby se Maverick také umístil v horní části pořadí v cíli.
Díky bodům, které v Le Mans Aleix a Maverick získali, je Aprilia Racing na prvním místě v celkovém hodnocení týmového šampionátu, znamená to potvrzení velkého pokroku italského týmu od prvního závodu sezony 2022.

Aleix Espargaro
„To, co se nám daří, je neuvěřitelné. Dokonce i tady, na obtížné trati a s nepříliš dokonalým pocitem, se mi podařilo dojet na stupních vítězů, a dokonce snížit bodový odstup za Fabiem. Moje tempo dnes bylo dobré, ale jakmile jsem se přiblížil k jezdci přede mnou, řízení přední části motocyklu se stalo kritickým, takže jsem se snažil držet krok a nedělat chyby. To se mi podařilo, i když mě Quartararo dojel. Trochu jsem změnil styl jízdy, abych mu ztížil předjíždění. Je to skvělý výsledek. Jsme v boji o titul mistra světa a je pro mě čest bojovat s těmito jezdci a na tak extrémně vysoké úrovni.“

Maverick Viñales
„Myslím, že to pro nás byl zajímavý závod, ve kterém jsme nasbírali spoustu informací v očekávání Mugella a nadcházejících závodů. Zjistili jsme, že nejsme daleko, ale zároveň budeme muset provést některé změny v ergonomii, abych se v sedle cítil dobře.“