vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 3. srpna do 9. srpna 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Alex Marquez k LCR Honda

Foto: Repsol Honda
Alex Marquez k LCR Honda
14.07.2020
 

Jen několik minut poté, co HRC oznámila kontrakt s Polem Espargarem, přišlo oficiální oznámení o přesunu Alexe Marqueze k týmu Lucia Cecchinella.


Honda Racing Corporation a španělský závodník Alex Marquez, prodloužili vzájemný kontrakt až do konce roku 2022. Bývalý světový šampión kategorií Moto3 a Moto2 bude v letošním roce startovat v seriálu MotoGP s motocyklem Honda RC213V týmu Repsol Honda. Po dokončení letošní sezony se čtyřiadvacetiletý závodník připojí k týmu LCR Honda, ve kterém nahradí britského závodníka Cala Crutchlowa, jež dále v týmu Lucia Cecchinella pokračovat nebude.

Alex Marquez
„Jsem velmi hrdý na to, že mohu oznámit své pokračování s Honda Racing Corporation. HRC mi dala příležitost vstoupit do MotoGP a jsem rád, že se ke konci roku 2020 připojím k týmu LCR Honda a budu závodit ve velkém týmu se skvělými zkušenostmi v MotoGP. Chci poděkovat HRC a týmu LCR Honda za jejich důvěru ve mne, a že budu moci pokračovat v rodině Honda. Jsem připraven tvrdě pracovat, abych jim za tuto důvěru poděkoval dobrými výsledky. Teď jsem dychtivý zahájit sezonu v Jerezu a já jsem plně soustředěný na to, abych tento rok předvedl maximum.“