nzi-2020
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 30. listopadu do 6. prosince 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Alex: Nyní lépe rozumím motorce

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Honda
Alex: Nyní lépe rozumím motorce
29.10.2020
 

Alex Márquez prohlásil, že příčinou jeho výsledkového zlepšení je především to, že nyní dokáže lépe využívat silné stránky motocyklu.


Alex Márquez zaznamenal v průběhu letošní sezony královské kubatury MotoGP výrazný jezdecký růst a v posledních několika závodech se dokázal prosadit i do boje o vítězství. Jak nyní v jednom z rozhovorů prozradil, za tímto zlepšením ale nestojí žádné nové díly.

Dle slov Alexe je hlavní příčinou těchto zlepšených výsledků skutečnost, že si lépe zvykl na novou motorkou a společně s týmem dokázali najít lepší nastavení. Jen díky tomu nyní dokáže mnohem více využívat silné stránky této Hondy.

„Jedu stále na stejné motorce, jakou jsem měl při zimních testech a se kterou jsem odstartoval sezonu. Co se týče samotné techniky tam se téměř nic nezměnilo. Já osobně si myslím, že za tímto zlepšením stojí především to, že jsme se s motorkou naučili lépe pracovat a začali jsme využívat jejích silných stránek. Je to můj první rok v šampionátu, takže to chvíli trvalo, než jsem všemu dokonale porozuměl,“ řekl Alex Márquez.