Závody u nás i v zahraničí v období od 6. února do 12. února 2023.

Alex Rins si nechal odstranění kov z ramene

04.12.2022

Sedmý jezdec letošního mistrovství světa MotoGP Alex Rins, který vyhrál dva z posledních tří závodů, podstoupil v Barceloně operaci.

Alex Rins, Španěl žijící v Andoře, oznámil, že podstoupil operaci pravé ruku. Nováček v týmu LCR Honda chce být opět stoprocentně fit pro další testy MotoGP, které se uskuteční v únoru na okruhu Sepang v Malajsii.
Rins se zranil v roce 2021 na okruhu Montmelo u Barcelony, když byl ve čtvrtek při prohlídce trati nepozorný a na svém silničním kole vrazil do automobilu pořadatelů. Se zlomeninou ramene putoval k Dr. Xavier Mirovi do barcelonské nemocnice Dexeus, kde mu zlomeninu zpevnili několika šrouby. Ty mu nyní byly po osmnácti měsících vytaženy.