CzechBike Yamaha MotoGP 950 all
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 27. března do 2. dubna 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Aprilia zdokonalila své zbraně

Foto: Aprilia
Aprilia zdokonalila své zbraně
15.03.2023
 

Spoustu práce a spousty novinek, přinesl pro Aprilia Racing poslední test MotoGP této zimní sezony.


Testování, i když krátké, skončilo a pro továrnu Aprilia mohou být závěry jen pozitivní. Aleix a Maverick, ale také jezdci týmu RNF, Oliveira a Fernandez, předvedli před oficiálním debutem v závodě dobrou úroveň konkurenceschopnosti.
Italský tým přivezl na okruh v Portimao bohatou řadu inovací, od dobře viditelných aerodynamických doplňků až po méně zjevné (ale stejně podstatné) evoluce všech aspektů RS-GP 2023. Analýza dat a připomínek shromážděných během těchto dvou dnů poskytne technikům Aprilie informace potřebné k definování základní technické konfigurace pro oba jezdce.
Na konci těchto dvou dnů Maverick najel celkem 170 kol, z nichž nejlepší dosáhl času 1'38,678, zatímco Aleix absolvoval 112 kol, přičemž jeho nejlepší čas se zastavil na hodnotě 1'38,569.

Aleix Espargaró
„Můžeme se považovat za připravené na první závod sezony. I dnes jsem byl opět, navzdory problémům s pravou rukou, schopen jezdit rychle a omezil jsem svou aktivitu na kratší jízdy. Celkově jsme během těchto dvou dnů pracovali dobře. Balíček, který máme k dispozici, stále není dokonalý, ale je to dobrý výchozí bod. Zítra ráno se ihned vydám na kliniku Dexeus v Barceloně na sérii testů a v případě potřeby se ihned podrobím operaci, abych se mohl plně zotavit před závodem zde v Portimau.“

Maverick Viñales
„Dva pozitivní dny, řekl bych, že stejně jako celá naše příprava na mistrovskou sezonu. Včera jsem se cítil opravdu dobře, i co se týče časů na kolo, zatímco dnes byla naše práce trochu jiná. Nikdy jsem nepoužil nejlepší kombinaci směsí pneumatik, odtočil jsem spoustu kol v podmínkách s ne zcela ideální přilnavostí a mohl jsem se tak hodně naučit. Chtěl bych vždy zajíždět kola na špici, ale jsem přesvědčen, že tento typ práce nám během víkendu přinese výhody. Nemohu se dočkat, až se opravdu pustíme do práce, abychom zjistili naši úroveň a začali bojovat.“