KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 15. srpna do 21. srpna 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Bagnaia chce po Assenu vyhrát i v Anglii

Foto: Ducati
Bagnaia chce po Assenu vyhrát i v Anglii
04.08.2022
 

MotoGP pokračuje po letní přestávce ve Velké Británii na okruhu Silverstone a tovární tým Ducati je připraven bojovat o nejvyšší příčky.


Jezdci Ducati Lenovo Teamu jsou pět týdnů po posledním závodě v Assenu připraveni znovu usednout na své motocykly Desmosedici GP, aby se zúčastnili dvanáctého kola sezony 2022 MotoGP, kterým je Grand Prix Velké Británie.
První kolo po letní přestávce bude hostit historický anglický okruh Silverstone. Anglická okruh je se svými 5,9 km nejdelším v kalendáři. Silverstone, postavený na místě bývalého vojenského letiště z druhé světové války, hostil mistrovství světa v letech 1977 až 1986 a do kalendáře MotoGP byl znovu zařazen v roce 2010. Ducati na této trati získala tři pódia, včetně vítězství v roce 2017 s Andreou Doviziosem.
Francesco Bagnaia, vítěz poslední GP konané v Assenu a závodu Lenovo Race of Champions, který se jel v Misanu během WDW, přijíždí do Anglie odhodlán pokračovat v nastoleném tempu. Po GP Nizozemska je italský jezdec v celkovém pořadí na čtvrtém místě, 66 bodů za vedoucím Quartararem. Jack Miller, sedmý v šampionátu, rovněž usiluje o dobrý výsledek v Silverstone, kde byl loni blízko umístění na stupních vítězů po vyhrocené potyčce v posledním kole s Aleixem Espargarem.

Francesco Bagnaia
„Jsem nadšený, že se tento víkend konečně vrátím na trať. První část sezony jsme zakončili vítězstvím a v té době byl můj pocit s Desmosedici GP perfektní, takže doufám, že navážu tam, kde jsme skončili. Během pauzy jsem hodně trénoval se svou Panigale V4S a také jsem vyhrál Lenovo Race of Champions ve WDW, ale teď už je to zase na spadnutí Loni jsem byl na Silverstonu rychlý, ale v závodě jsem měl určité potíže. Doufám, že se mi tento víkend bude dařit. Bude pro mě důležité vykročit správnou nohou a neudělat v této druhé části šampionátu další chyby.“

Jack Miller
„Byla to dobrá letní přestávka. Vrátil jsem se na pár týdnů do Austrálie a skvěle jsem si užil World Ducati Week Teď se chci vrátit k Desmosedici GP a jsem rád, že druhou část šampionátu začínám na Silverstonu. Díky závodění v zemi, kde lidé mluví stejným jazykem jako já, se cítím jako doma Loni jsme byli docela konkurenceschopní a měli jsme blízko ke stupňům vítězů. Doufám, že i letos najdeme stejné pocity a v neděli budeme bojovat o nejvyšší příčky.“