vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 18. ledna do 24. ledna 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Beirer: Ani v červenci závodit nebudeme

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: KTM
Beirer: Ani v červenci závodit nebudeme
10.04.2020
 

Závodní ředitel KTM očekává, že ani v červenci nebo srpnu nebude možné Grand Prix organizovat, stále ale věří, že sezona ještě není ztracená.


Závodní ředitel rakouské KTM, Pit Beirer, při pohledu na současnou situaci v Evropě i světě již připouští, že ani v červenci a srpnu žádné motocyklové závody nebude možné uspořádat. Zároveň ale Beirer nevzdává na ději, že by se například v září sezonu podařilo oživit. 

Dle slov jednoho z hlavních představitelů KTM je zde velká šance, že během následujících 5 měsíců již bude vynalezena nějaká vakcína nebo účinný způsob léčby tohoto viru, což by následně znovu otevřelo hranice a umožnilo pořádání velkých akcí.

„Když se dívám na aktuální vývoj situace, tak si myslím, že již není reálné počítat s tím, že bychom mohli v červenci odjet nějaké závody. Pořád zde ale vidím naději v tom, že třeba v září by se již situace mohla stabilizovat, to bychom měli ještě 5 měsíců. Spousty farmaceutických firem i univerzity vyvíjejí vakcíny a léky a snaží se tento vir porazit. Věřím, že s postupem času budeme v boji proti viru efektivnější. Jsem přesvědčen o tom, že postupně se budeme vracet k normálu a pak znovu ožije i svět motorsportu. Věřím, že letošní sezonu ještě zachráníme,“ řekl Pit Beirer.