vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 6. července do 12. července 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Beirer: Počítám se 12 Grand Prix

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: KTM
Beirer: Počítám se 12 Grand Prix
31.05.2020
 

Pit Beirer očekává, že kalendář, který Dorna představí v polovině června, bude obsahovat dvanáct závodních víkendů.


Již během následujících dvou týdnů by měl promotér šampionátu Mistrovství světa silničních motocyklů představit nový kalendář, který bude počítat s restartem letošní sezony MotoGP 19. července na jihošpanělském okruhu Jerez de la Frontera.

Jak nyní prozradil závodní ředitel rakouské KTM, pan Pit Beirer, sám na základě komunikace s Dornou očekává, že letošní restartovaná sezona bude obsahovat celkem dvanáct závodních víkendů.

„Myslím si, že postupně míříme ke kalendáři, který bude obsahovat dvanáct závodních víkendů. Existují sice ještě stále smlouvy se zámořskými okruhy, ale myslím si, že vycestovat mimo Evropu nebude snadné, a proto tyto závody nevidím realisticky. Pokud se nám podaří odstartovat 19. července, pak si myslím, že i všechny další závody budou následovat v Evropě. Zámořské závody jsou závislé na prodeji vstupenek a pokud by měly být závody bez diváků, Dorně ani místnímu promotérovi se to nevyplatí. Zároveň  by bylo nutné, aby již fungovaly všechny letecké spoje a bylo možné do takových destinací vůbec cestovat,“ řekl Pit Beirer.