vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 26. července do 1. srpna 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Beirer: Pro Petrucciho vyvíjíme nové díly

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: KTM
Beirer: Pro Petrucciho vyvíjíme nové díly
18.06.2021
 

Závodní ředitel rakouské továrny KTM prozradil, že Danilo Petrucci dostává řadu dílů, které byly vyvinuty na míru pro něj.


KTM již na začátku letošního roku avizovala, že tým Tech 3 pod vedením Hervého Poncharala bude mít plnou tovární podporu a nové díly, jaké bude mít k dispozici i oficiální tovární tým. Nyní dokonce závodní ředitel KTM, pan Pit Beirer, potvrdil, že speciálně pro Danila Petrucciho továrna vyvíjí nové díly.

Petrucci je totiž na rozdíl od ostatních jezdců KTM výrazně vyšší postavy a tím má i jiné nároky na motocykl, což je dle slov Beirera například delší zadní kyvná vidlice.

„Danilova motorka se nyní vyvíjí trošku jiným směrem než u ostatních jezdců, které má KTM v MotoGP. Je to způsobeno tím, že Danilo je větší a také těžší než všichni ostatní jezdci KTM. Myslím, že jsme dobře porozuměli jeho přáním a on našim návrhům, nyní je jasné, že se jeho motocykl bude lišit od těch ostatních. Na Sachsenringu bude mít k dispozici další nové díly, v každém závodě jeh motorku trošku upravujeme. Snažíme se mu maximálně pomoci, aby se na KTM cítil dobře,“ řekl Pit Beirer.