vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 1. do 7. června 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Binder: Chci tuto šanci využít

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: KTM
Binder: Chci tuto šanci využít
17.01.2020
 

Nováček v továrním týmu KTM je jasně odhodlán naplno využít tuto šanci a v premiérové sezoně MotoGP získat ty nejlepší výsledky.


Jihoafrický závodník Brad Binder, který v loňské sezoně kubatury Moto2 zaznamenal celkově druhé místo, se připravuje na svoji premiéru v královské kubatuře MotoGP, kterou absolvuje s továrním týmem rakouské KTM.

Jak Binder před blížícími se prvním testy a také startem sezony 2020 prozradil, od této velké výzvy si hodně slibuje a zároveň věří, že tento potenciál naplno využije.

„Motocykl MotoGP je od stroje Moto2, na který jsem byl zvyklý doposud, hodně odlišný. Výkon je zde výrazně vyšší a vliv celé elektroniky na samotný výkon také obrovský. V MotoGP můžete naplno otevřít plyn a motorka se o to jednoduše postará, zatímco v Moto2 by vám to způsobilo pěkné problémy a také velmi pravděpodobně velký highsider. Bude mi nějakou chvíli trvat, než se adaptuji, protože každá motorka požaduje jiný přístup. Zatím nemám tušení, jak se nám bude dařit, ale i když budu dvacátý, bude to nějaký začátek. KTM odvádí skvělou práci a věřím, že se budeme postupně zlepšovat. Nebude důležité, kde jsem na startu, ale to, kde závod nebo sezonu dojedu,“ řekl Brad Binder