MMB Shop
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 12. dubna do 18. dubna 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Brivio: Taková nabídka nešla odmítnout

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Suzuki
Brivio: Taková nabídka nešla odmítnout
05.03.2021
 

Davide Brivio hovořil na téma svého nečekaného rozhodnutí opustit tým Suzuki v MotoGP a vydat se za novou výzvou ve Formuli 1.


Davide Brivio na konci loňského roku celkem nečekaně oznámil odchod od továrního týmu Suzuki v MotoGP, a to i přestože se mu společně s Joanem Mirem podařilo získat premiérový titul v královské kubatuře MotoGP.

Nyní tento italský manažer v jednom z rozhovorů promluvil na téma tohoto nečekaného rozhodnutí. Dle jeho slov byla pozice ve Formuli 1 věčným snem a jakmile na stole přistála nabídka od týmu Alpine, jednoduše se nedala odmítnout.

„Kdybych této šance nevyužil, myslím, že bych toho do smrti litoval. Formule 1 byla vždy mým snem a také mne motivuje to, že se budu muset učit spoustu nových věcí. Je to pro mne velká výzva a zároveň něco zcela nového. V porovnání s MotoGP je svět formule 1 ještě větší, je v něm angažováno více lidí a celá technika je komplexnější. Zde budu zodpovědný za práci na závodní trati a naší prací je dostat z auta jeho plný potenciál,“ řekl Davide Brivio