vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 16. do 29. března 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Cecchinello: Snad začneme v červenci

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: LCR
Cecchinello: Snad začneme v červenci
02.04.2020
 

Manažer týmu LCR Honda stále věří, že alespoň v červenci bude možné restartovat letošní sezonu šampionátu Mistrovství světa silničních motocyklů.


Dalším z týmových manažerů, kteří se vyjádřili k současné „odstávce“ sezony šampionátu Mistrovství světa silničních motocyklů byl majitel týmu LCR Honda, pan Lucio Cecchinello. Jak tento zkušený manažer přiznal, stále doufá, že nová sezona bude moci odstartovat nejpozději v červenci.

Dle slov Cecchinella by i to byla příležitost, jak by se ještě dala celá sezona zachránit a odjet alespoň dvanáct závodních víkendů. Pokud by ani tato varianta nevyšla, bude to dle jeho slov již výrazný problém.

„Pokud bychom mohli začít na konci června nebo na začátku července, bylo by to určitě pozitivní. Pro nás všechny je důležité, abychom dokázali odjet alespoň polovinu závodů. Když bychom se mohli v červenci vrátit na závodní tratě, měli bychom pořád ještě dostatek času na to, abychom zvládli dvanáct nebo čtrnáct závodů. Zároveň je si musíme přiznat, že současná pauza je také příležitostí, jak dobít baterie, a to především u jezdců, kteří již přemýšlí o konci kariéry. Myslím si, že u jezdců jako Crutchlow nebo Rossi si nyní uvědomí, zda dokáží bez závodů žít a třeba své úvahy o konci kariéry ještě odsunou,“ řekl Lucio Cecchinello.