vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 14. června do 20. června 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Ciabatti: Chceme opět na pódium

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Ducati
Ciabatti: Chceme opět na pódium
13.05.2021
 

Sportovní ředitel italské továrny Ducati má pro následující dvě Grand Prix jasný cíl - bojovat o pódiové umístění.


V Grand Prix na španělském okruhu Jerez de la Frontera dokázali jezdci továrního týmu italské Ducati vybojovat senzační double, nyní tým míří do francouzského Le Mans, kde jsou očekávání opět vysoká.

Jak prozradil sportovní ředitel italské továrny Ducati – pan Paolo Ciabatti, očekává, že i na francouzské trati budou motocykly Ducati rychlé. Dle jeho slov by mělo být jasným cílem opět bojovat o pódium.

„Nyní je před námi Le Mans, očekávám, že Yamahy budou na této trati rychlé. Zároveň si ale myslím, že i my máme velmi dobré šance, Bagnaia již dokázal letos vybojovat třikrát pódium a dokázal, že umí jezdit konstantně. Jack je nyní také v dobré formě a našel to, co mu chybělo. Po Jerezu si mnohem více věří a jsem přesvědčen o tom, že i v Le Mans bude bojovat o pódium. Já osobně bych řekl, že pro Le Mans a Mugellu je pro nás jasným cílem první trojka. Poté přijde Barcelona, tam to bude horší, obvykle míváme problémy na tratích, kde je nízký grip. Každopádně zatím zůstáváme nohama na zemi, šampionát je dlouhý a jsme teprve na začátku,“ řekl Paolo Ciabatti