vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 9. května do 15. květen 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Ciabatti: Jack musí změnit styl

Text: jnyk, Zdroj: Crash.net, Foto: Ducati
Ciabatti: Jack musí změnit styl
23.01.2022
 

Paolo Ciabatti je přesvědčen o tom, že když se podaří Jackovi upravit jezdecký styl, bude také pravidelně bojovat o vítězství.


Sportovní ředitel italské továrny Ducati, pan Paolo Ciabatti, hovořil na téma výkonnosti obou jezdců továrního týmu v královské kubatuře MotoGP. Zatímco před startem sezony očekával, že Jack Miller bude bojovat o titul a Francesco Bagnaia pravidelně o první pětku, nakonec tomu bylo přesně naopak.

Nyní Ciabatti přiznal, že zatímco Bagnaia se dokázal velmi rychle adaptovat, Jack měl často problémy především s výdrží pneumatik v druhé polovině závodů.

„U Ducati nemá nikdo pochybností o Jackově talentu. Za jistých okolností je jedním z nejrychlejších jezdců na startovním roštu. Občas jej ale jeho jezdecký styl trošku limituje. Jack na tom musí zapracovat, protože právě jeho jezdecký styl více zatěžuje zadní pneumatiku a kvůli tomu byl často v druhé polovině závodů v nevýhodě. Pokud se mu tento problém podaří vyřešit, uvidíme jej také pravidelně vyhrávat,“ řekl Paolo Ciabatti.