vr2020_950

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. prosince do 11. prosince 2022.

Crutchlow i ve svém druhém závodě bodoval

27.09.2022

Brit Cal Crutchlow boduje i při svém druhém startu za tým WithU Yamaha RNF MotoGP.

Grand Prix Japonska, 16. kolo mistrovství světa MotoGP 2022, přinesla od pátku až do nedělního odpoledne spoustu akce. Po jediném suchém tréninku a deštivé sobotě, která byla zkrácena, museli v neděli jezdci a týmy nastoupit do závodu za slunečného a teplého počasí, které přineslo několik překvapení.
Cal Crutchlow, který letos absolvuje teprve druhý závodní víkend s týmem WithU Yamaha RNF MotoGP, předvedl silný výkon. Angličan startoval z 23. pozice na startovním roštu a v prvním kole závodu si polepšil o dvě pozice. V první polovině závodu se posunul o několik dalších míst, ale pořádně za plyn zatáhl až při startu druhé poloviny závodu, kdy se téměř dostal do pódiového tempa, čímž se ještě více vyšplhal v pořadí, aby nakonec projel cílem na 15. místě a získal jeden bod do světového šampionátu.
Na druhé straně Darryn Binder opět předvedl jeden ze svých neuvěřitelných startů a z 24. pozice na startovním roštu vystřelil na konci prvního kola na 17. pozici. Toto místo se mu podařilo udržet po několik kol, ale později se trochu propadl. V polovině závodu na 24 kol byl na 18. místě a snažil se udržet svého týmového kolegu před sebou. Bohužel ve 14. kole přišel o předek, pokusil se znovu zapojit do závodu, ale nakonec to musel vzdát a vrátit se do garáže.

Cal Crutchlow
„Upřímně řečeno, chybou bylo, že jsem zapomněl stisknout zařízení pro kontrolu startu, takže jsem odstartoval opravdu špatně. Jak víte, u Yamahy není rychlost akcelerace nijak úžasná, takže jsem byl celý závod jen trpělivý. Na pozici, na které jsem, jsem se dostal z velké dálky. Se závodem, který jsem zajel, jsem spokojený, víc jsem udělat nemohl. Moje tempo v polovině závodu bylo opravdu dobré a jsem s tím spokojený. Myslím, že s tempem, které jsem měl, bych se dnes snadno dostal do první desítky, kdybych dobře odstartoval a také kdybych se dobře kvalifikoval. Takže jsem z toho zklamaný, ale mohu být hrdý na to, jak jsem dnes jel.“

Darryn Binder
„Dnešní závěr závodu byl pro mě zklamáním, vypadl jsem ve 14. kole. Měl jsem dobrý start a během závodu jsem měl docela dobrý rytmus. Cal mě předjel, měl dobré tempo a já se ho snažil následovat. Ale bohužel ve 14. kole jsem měl malý pád a zklamání z konce závodu. Každopádně bereme pozitiva, tento víkend jsme měli tak krátký čas na trati, zejména během tréninku, kdy jsme měli jen jeden trénink, cítil jsem, že bych mohl v závodě docela jet, dokud jsem nespadl. Ale v Buriramu to zkusíme znovu.“