vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 20. září do 26. září 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Crutchlow pojede u Petronasu

Text: jnyk, Zdroj: TZ Petronas
Crutchlow pojede u Petronasu
29.07.2021
 

Cal Crutchlow nahradí v následujících třech Grand Prix Franca Morbidelliho v barvách týmu Petronas Yamaha.


Italský závodník Franco Morbidelli se stále zotavuje z nedávné operace zraněného kolene a ani v průběhu srpna nebude schopen zasáhnout do bojů v šampionátu Mistrovství světa silničních motocyklů.

S ohledem na tuto skutečnost se rozhodl tým Petronas Yamaha angažovat Cala Crutchlowa, jenž zaujme pozici na druhém satelitním motocyklu Yamaha pro následující tři Grand Prix. Cala tedy uvidíme po boku Valentina Rossiho při obou Grand Prix na Red Bull Ringu a poté i v Silverstone.

„Je skvělé být zpět na gridu, letos jsem testovací jezdec Yamahy a tato příležitost je skvělá. Už se moc těším na nadcházející tři Grand Prix, kdy pojedu v barvách satelitního týmu Petronas Yamaha. Samozřejmě to není ideální a věřím, že se Franco brzy zotaví, v posledních dvou letech odváděl skvělé výkony. Nyní je obtížné si stanovovat jakékoliv cíle, bude to spíše o porozumění motocyklu. Dobré je, že nasbírám spoustu dat a budu schopen motocykly porovnat. Zároveň mám ale velkou radost z toho, že budu zpět na gridu. V týmu znám Wilca i Johana, se kterými jsem pracoval již v minulosti, což je pozitivní,“ řekl Cal Crutchlow.