MMB Shop
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 8. března do 14. března 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Dall'Igna: Bude to zvláštní sezóna

Foto: Ducati
Dall'Igna: Bude to zvláštní sezóna
19.01.2021
 

Generální Manažer Ducati Corse v interview na Sky Sport 24 hovořil o možnostech svých jezdců.


Manažer závodního oddělení Ducati Corse, pan Gigi Dall'Igna, hovoří na téma kvalit svých továrních pilotů Jacka Millera a Francesca Bagnai, ale také zdůrazňuje problém absence najetých kilometrů nováčků Enea Bastianiniho a Lucy Mariniho. V interview na Sky Sport 24 ale také naznačil, s čím by mohla Ducati v sezoně 2021 překvapit.

Gigi Dall'Igna
„Miller měl dobrý finiš roku 2020, měl fantastické závody a pokud bude mít stále takovou formu, bude mezi uchazeči o titul, ale také Bagnaia v mnoha závodech předvedl skvělé věci. Doufám, že budu mít dva dobré jezdce pro získávání bodů do šampionátu. Pecco musí pracovat na kontinuitě, zejména na určitých tratích musí co nejlépe využít pneumatiky. Za jeden rok udělal neuvěřitelný skok v kvalitě, pokud znovu poroste, bude to boj.
Je to divný rok, máme jen pár testů a pro nováčky, jako Bastianini a Marini to bude problém. Přeskočili mnoho testů, nebude to snadné. K prvnímu závodu přijedou s velmi málo najetými kilometry. Pro ně budou první závody představovat jen další test.
Bude to zvláštní sezóna. Po roce 2020 to bude těžký rok. Je to rok s mnoha technickými omezeními, vývoj motoru bude zamrzlý a ovlivní to také podvozek. Dali jsme do toho hodně fantazie a doufám, že v aerodynamické části dojde k dalšímu vývoji. Soustředili jsme naše úsilí tam, kde to bylo možné. Musíme se naplno věnovat aerodynamice.“