KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 15. srpna do 21. srpna 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Dall'Igna: MotoGP čekají změny

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Ducati
Dall'Igna: MotoGP čekají změny
09.01.2022
 

Závodní ředitel italské továrny Ducati hovořil o možné transformaci MotoGP s ohledem na přechod k jiné technologii motorů.


Téma budoucnosti spalovacích motorů i budoucnosti královské kubatury MotoGP je velkým tématem. Poté, co se k této věci vyjádřil Lin Jarvis, zaujal své stanovisko i závodní ředitel italské továrny Ducati, pan Gigi Dall’IGna. Dle jeho slov zatím není stanovena konkrétní strategie, ale nápady jsou již na stole.

„Je těžké v této věci říkat něco konkrétního, ale myslím si, že musíme naše motorky a technologie i nadále vyvíjet. Nemůžeme zůstat na opačné straně než celý svět a jít jiným směrem, ale těžko říct, jakým směrem se MotoGP za 5 let vydá,“ řekl Gigi Dall’Igna.

Poté pokračoval slovy: „Musíme udělat významné změny, nikoliv symbolické. Mám nějaké nápady, ale nejdříve je musíme probrat s ostatními výrobci. Již nyní je ale jasné, že elektrické motorky mají výrazné limity co se týče váhy a baterií, takže s technologiemi co máme nyní, je nepravděpodobné že by nahradily MotoGP. Musíme vyhodnotit všechny možné varianty.“