vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 11. října do 17. října 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Další top ten body pro piloty Repsolu

Foto: Honda
Další top ten body pro piloty Repsolu
20.09.2021
 

Marc Marquez bojoval až do cíle ´GP San Marina o čtvrté místo, Pol Espargaro dojel na sedmé místě.


Tým Repsol Honda získal další dvojí umístění v první desítce, když Marc Marquez a Pol Espargaro dojeli do cíle Grand Prix San Marina na čtvrtém, resp. sedmém místě a každý z nich byl spokojen s tím, jak se jejich neděle vydařila.
Když se jezdci MotoGP připravovali na startovní rošt, lehce zapršelo, ale déšť nakonec zůstal stranou a Velká cena San Marina na 27 kol se jela na suchu. Když zhasla světla, Marc Marquez na svém RC213V ani na okamžik nezaváhal a vyrazil vpřed a dostal se do první pětky. Ve čtvrtém kole závodu se Marquez posunul před Aleixe Espargara na čtvrtou pozici a o několik kol později na osminásobného mistra světa zaútočil Enea Bastianini. Marquez se držel jezdce Ducati až do poloviny závodu, kdy se Alex Rins prosmýkl kolem #93, ale Rins v 17. kole spadl. V posledních fázích závodu se Marquez dostal na čtvrtou pozici a k němu se přidal obhájce titulu mistra světa Joan Mir, který bojoval až do cíle. Ve skvělé závěrečné polovině kola získal Marquez na zadní rovince náskok a využil síly své Hondy RC213V, aby vystřelil z poslední zatáčky a udržel se na čtvrtém místě.
Pol Espargaro také rychle vyrazil ze startu ze šestého místa na startovním roštu, po zhasnutí světel si vytvořil náskok a v úvodních zatáčkách začal bojovat s první pětkou. Na startu měl dobrou pozici pro souboj s Alexem Rinsem, který v prvních kolech pronásledoval Espargarova týmového kolegu z týmu Repsol Honda. V posledním kole se Espargaro posunul před bratra Aleixe a dojel si pro sedmé místo, což byl jeho sedmý výsledek v první desítce této sezony.

Marc Marquez
„S naším dnešním výkonem jsem opravdu spokojen, protože upřímně řečeno, takový výsledek jsem dnes nečekal Na začátku jsem byl klidný a asi jsem nejel moc rychle, ale krok za krokem jsme zrychlovali a náš pocit se zlepšoval. Klíčovým bodem bylo zůstat v prvních kolech klidný a v závěru tlačit. Na poslední část závodu jsem docela pyšný, protože jsem s sebou přivezl Mira. V tréninku to bylo trochu jiné, jel jsem za ním, ale v závodě jel za mnou a také jsme dojeli Jacka. V posledním kole jsem neměl pocit, že bych mohl bojovat, ale Mir a Miller jeli zeširoka a já viděl svou příležitost Bylo to pěkné a teď se připravujeme na opravdu důležitý dvoudenní test.“

Pol Espargaro
„Nakonec jsem překvapený, jaký jsme měli v závodě rytmus, protože během víkendu jsem se snažil dostat pod čas 1:33,0, ale závod jsme pod ním jeli každé kolo. Také jsme dokázali dojet jen tři sekundy za mým týmovým kolegou, samozřejmě umístění není to, o jaké jsme usilovali, ale je to lepší situace, než jsem čekal. Startovali jsme z druhé řady a dojeli na sedmé pozici, kousek od první čtyřky a s tímto výsledkem bychom měli být spokojeni. Pozitivní náladu si přeneseme do úterního a středečního testu a budeme pracovat dál. Samozřejmě je stále na čem pracovat a bude to náročný test, ale cítím, že jsme udělali krok kupředu a že nás čeká další.“