Závody u nás i v zahraničí v období od 26. září do 2. října 2022.

Dovisioso a Binder po Silverstone

09.08.2022

Dvojice týmu WithU Yamaha RNF MotoGP se z konce startovního pole dostala téměř na bodované pozice.

Stejně jako celý víkend Grand Prix Velké Británie provázelo závodní cirkus při jeho návratu z letní přestávky i v den závodu slunečné počasí. Duo týmu WithU Yamaha RNF MotoGP Andrea Dovizioso a Darryn Binder si v závodě na 20 kol na nejdelším okruhu kalendáře oba oproti kvalifikaci polepšili.
Dovizioso, který startoval z 24. pozice, si po slušném startu v prvním sektoru prvního kola polepšil o tři pozice. Hned od poloviny závodu našel Ital slušnou rychlost a krátce byl téměř stejně rychlý jako ti nejlepší, čímž předjel svého týmového kolegu na 19. místě a odtud se pět kol před koncem posunul v pořadí dále. Dvě kola před koncem se posunul na 17. místo a v posledním kole dostihl Alexe Marqueze, aby nakonec skončil na 16. místě a jen těsně nedosáhl na body.
Naopak nováček Binder, který kvůli dvěma haváriím tento víkend vynechal část tréninku, měl těžký závod. Startoval z 23. místa na startovním roštu a na konci prvního kola se ocitl na 18. místě, ale o několik kol později opět jednu pozici ztratil. Když ho předjel jeho týmový kolega, mladý Jihoafričan se mu nedokázal vyrovnat a nakonec se vrátil na 20. místo. Přesto se až do šachovnicové vlajky udržel v první dvacítce a získal v Anglii mnoho zkušeností.

Andrea Dovizioso
„Nakonec jsme trochu zariskovali, protože jsme použili tvrdou zadní pneumatiku, kterou jsme nikdy předtím nezkoušeli. Ale myslím, že to byla správná volba. Na začátku to pro mě bylo trochu obtížné, protože jsem pneumatiku předtím nezkoušel, takže jsem se nemohl snadno dostat do tempa a v první části závodu jsem nedokázal využít potenciál motorky. Ale v závěru jsem se snažil pneumatiku šetřit a fungovalo to, dokázal jsem být konzistentní až do posledního kola a to mi dalo možnost dohnat nějaké pozice. Bohužel jsem nezískal žádné body, což byl náš cíl, ale bylo to velmi blízko. Startovat z 24. pozice však bylo obtížné, ale nakonec skončit na 16. místě s 20 sekundami na špici je o něco lepší než v jiných závodech.“

Darryn Binder
„Jsem rád, že mám první závod druhé poloviny sezony za sebou a vidím šachovnicovou vlajku. Po ranním Warm Upu jsem si uvědomil, že to ke konci bude ošidný závod. Zvolil jsem střední zadní pneumatiku, v pátek během FP2 jsem zkoušel jet na tvrdé, ale bohužel jsem ji nedokázal dostat do teploty a necítil jsem se na ní dobře, takže jsem se cítil mnohem jistěji na střední a zvolil jsem ji. Můj jezdecký styl byl vždycky takový, že jsem se snažil získat co nejvíce pozic hned od začátku, na začátku jsem měl docela dobré tempo, ale posledních pět kol jsem trpěl, protože jsem už neměl zadní pneumatiku. Teď mám výchozí bod, na kterém mohu stavět a po zbytek sezony se jen zlepšovat.“