vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 11. ledna do 17. ledna 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Dovizioso: Chyba byla v komunikaci

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Ducati
Dovizioso: Chyba byla v komunikaci
10.01.2021
 

Italský závodník Andrea Dovizioso označuje špatnou komunikaci jako důvod, proč se Ducati v minulých letech nepodařilo získat mistrovský titul.


Andrea Dovizioso po několika letech opouští tovární tým italské Ducati a pro sezonu 2021 nemá v MotoGP platné angažmá. Nyní se tento italský závodník ohlédl za působením u Ducati a také se pustil do kritiky jejích představitelů.

Dle slov Doviziosa je u Ducati největší problém v tom, že továrna neposlouchá jezdce a stále hledá svá vlastní řešení. Zároveň Dovi také kritizoval přístup Gigiho Dall’Igni, se kterým byla dle jeho slov v posledních letech velmi komplikovaná komunikace.

„Náš vztah s Gigim nebyl ideální, na začátku bych řekl, že úroveň naší komunikace byla někde na 30 procentech, v posledním roce to byla ale doslova nula. Od té doby, co k Ducati přišel Jorge, náš tým se trošku izoloval. Nemělo smysl říkat, jak se má motorka vyvíjet, protože to nikdo nezohledňoval, ale jen jsme říkali, jak se motorka chová. Neměli jsme žádné společné meetingy, kde bychom se bavili o vývoji. Mrzí mne to, protože kdyby k tomuto lidé od Ducati měli jiný přístup, určitě jsme mohli získat mistrovský titul. U Ducati je spousta dobrých inženýrů, kteří vyvíjí motorku a technicky jsme na tom byli dobře, což některé závody vždy ukázaly, ale chybělo tomu sjednocení. Proto naše výsledky nebyly stabilní,“ řekl Andrea Dovizioso