KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 15. srpna do 21. srpna 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Dovizioso: Fabio je nejrychlejší

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Yamaha
Dovizioso: Fabio je nejrychlejší
03.12.2021
 

Andrea Dovizioso komentoval letošní výkony úřadujícího mistra světa královské kubatury MotoGP.


Andrea Dovizioso se letos po delší pauze vrátil k posledním několika závodům do královské kubatury MotoGP, když jej angažoval tým Petronas a osedlal motocykl Yamaha. Tento návrat sloužil dle slov Dovho především k adaptaci na novou motorku, aby měl lepší výchozí pozici pro příští sezonu.

Zde pojede Dovi opět v barvách týmu Razlana Razaliho, tentokrát ovšem v a barvách nově vzniklého týmu RNF Yamaha. V jednom z nedávných rozhovorů Dovizioso komentoval letošní výkony Fabia Quartarara.

„Je jasné, že Fabio byl v letošní sezoně neustále rychlý, byl to pro mne příklad. Myslím si, že Fabio má skvělý cit pro motorku a dokáže z Yamahy vždy dostat absolutní maximum. Já jsem zatím stále v situaci, kdy nedokáži být rychlý tak, jak bych si představoval. Zajel jsem moje nejrychlejší kola na medium pneumatice, ale nešlo to instinktivně. Musíme analyzovat spoustu dat a zkusit vymyslet řešení. Rozhodně není snadné se během pár dnů adaptovat na jinou motorku, kterou je potřeba ovládat zcela jinak, než jsem byl zvyklý,“ řekl Andrea Dovizioso.