Závody u nás i v zahraničí v období od 27. června do 3. července 2022.

Dovizioso v Německu dokázal bodovat

21.06.2022

Dva těžce vybojované body pro Andreu Doviziosa v horkém Německu, kde Darryn Binder cíl neviděl.

S 232 202 diváky dosáhla Grand Prix Německa nového rekordu. Také z hlediska teploty byl Sachsenring dosud téměř nepřekonán, protože závod na 30 kol se na unikátním okruhu jel za úmorného vedra.
Andrea Dovizioso z týmu WithU Yamaha RNF MotoGP po celý závod brousil zuby. Ital startoval z 19. místa a už v prvním kole si polepšil o jednu pozici. Krok za krokem si našel cestu k bodované pozici, ačkoli se necítil úplně fit, což znamená, že vysoké teploty byly pro Doviziosa ještě náročnější. Přesto se mu zhruba v polovině závodu podařilo dosáhnout na 15. místo a tři kola před koncem si připsal další pozici. Šachovnicovou vlajku nakonec spatřil na 14. místě, čímž získal dva body a vyrovnal svůj druhý nejlepší výsledek v dosavadním průběhu sezony.
Naopak Darryn Binder vstupoval do 10. kola mistrovství světa MotoGP 2022 s velkým optimismem. Poté, co v poslední době předvedl několik skvělých závodů, věřil, že se mu podaří přivézt domů další slušný výsledek, přestože startoval z konce startovního pole. Jihoafričan opět předvedl raketový start a v prvním sektoru si vypracoval čtyři pozice, ale musel trochu ustoupit a na konci prvního kola byl na 22. místě. V úvodních kolech si přesto vylepšoval pozici za pozicí, až bohužel na konci pátého kola ztratil předek a po pádu musel Grand Prix Německa předčasně ukončit.

Andrea Dovizioso
„Poslední dva dny jsem byl nemocný, takže jsem toho moc neočekával, i proto, že Sachsenring je jedna z nejnáročnějších tratí, protože musíte být dlouho na levé straně motorky. Ale nakonec jsem byl docela konzistentní. Trochu jsem bojoval s tlakem vpředu. Myslím, že se tam stalo něco divného, protože od prvního kola do posledního se tlak hodně zvýšil, až moc. Teď musíme pochopit, jestli to vychází z naší garáže a jestli musíme udělat něco jiného, nebo jestli to vychází z pneumatiky. Každopádně jsem chtěl bojovat s Frankym Morbidellim. Nakonec jsem s ním nemohl zůstat, ale byl jsem velmi blízko, takže to bylo v pořádku.“

Darryn Binder
„Naštěstí jsem v pořádku. Začalo to docela dobře, docela dobře jsem odskočil ze startu, ale bohužel první kolo bylo trochu chaotické. Ve třetí zatáčce jsem jel zeširoka a skončil jsem až na 23. místě. Kolo po kole jsem kluky jednoho po druhém stahoval, myslím, že v pátém kole jsem se vrátil na 18. místo a konečně jsem se trochu nadechl, abych trochu zatlačil a dohnal kluky přede mnou. Trošku jsem se snažil, ale bohužel jsem v poslední zatáčce ztratil předek a spadl.“