KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 26. září do 2. října 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Druhé pódium v řadě pro Vinalese

Foto: Aprilia
Druhé pódium v řadě pro Vinalese
08.08.2022
 

Maverick Viñales dokončil GP Velké Británie na druhém místě, Aleix Espargaro skončil devátý a zůstal v boji o titul.


Skvělá jízda po návratu, závěrečné zotavení, předjíždění a druhé pódium v řadě - v táboře Aprilie, která s Maverickem Viñalesem v Silverstonu dosáhla již několikátého skvělého výsledku v této neuvěřitelné sezóně, je co oslavovat.
Po startu z první řady ztratil Maverick na startu a v úvodních kolech několik pozic. Zůstal soustředěný a začal se vracet s časy, které se kolo od kola zlepšovaly. Když přišlo velké finále, dostihl vedoucího jezdce a pokusil se ho předjet, aby zvítězil, ale veškeré jeho úsilí si vybralo daň na pneumatikách a na ještě výraznější výsledek už nezbyl prostor. Druhé místo, po třetím místě v Assenu druhé pódium v řadě, je potvrzením toho, že duo Aprilia-Viñales lze nyní považovat za jednoho z protagonistů šampionátu.
Aleix musel opět počítat s bolestivým zraněním ze sobotního hrozivého highsideru. S bolestmi, ale schopen účastnit se závodu, nedokázal naplno zabrat, ale i díky nevýraznému výkonu svého přímého konkurenta Quartararo je stále ve hře o mistrovský titul. Dokonce se v posledním kole pokusil lídra šampionátu předjet. Nepodařilo se mu to, ale byl to obrovský důkaz toho, s jakou vervou Espargaró vyrazil na trať, skutečný hrdina víkendu.

Maverick Viñales
„Snažil jsem se až do konce Bohužel jsem v úvodních kolech ztratil v boji trochu času, ale pak jsem, abych se vzpamatoval, hodně zatížil pneumatiky a ve finále už mi nic nezbylo. Bagnaia dobře zavíral dveře, když jsem ho předjel. V několika zatáčkách jsem ztratil zadek, když jsem se ho snažil dohnat, a tam se závod rozhodl. V každém případě jsem spokojený. Jedu dobře a společně s Aprilií dosahujeme úrovně, o kterou jsme usilovali. Už jsme skoro tam. Budeme se snažit i nadále, a to už v příštím závodě. Zasloužíme si to“

Aleix Espargaro
„V závodě jsem se cítil docela dobře a příliš mě to nebolelo, ale také jsem nebyl schopen se na motorce pohodlně pohybovat a být agresivní. To znamenalo, že jsem nebyl schopen předjíždět. Za celý závod jsem nepředjel ani jednou a to bylo rozhodující, co se týče výsledku. V každém případě se nechci vymlouvat. Havárie samozřejmě nepomohla z hlediska sebevědomí, ale nebyli jsme dnes schopni jezdit tak rychle, jak jsme chtěli. Neměl jsem moc trakce, zejména na pravé straně, a nedokázal jsem udržet tempo lídrů. Je to škoda, protože v tréninku jsme předvedli dobrý potenciál. Přesto jsme v pořadí téměř nic neztratili. Šampionát je stále otevřený a závěrečná část sezony bude určitě zajímavá“