vr2020_950

Závody u nás i v zahraničí v období od 28. září do 4. října 2020.

Ducati a Pirro zpět v akci

29.06.2020

Testovací tým Ducati a Michele Pirro se v minulém týdnu vrátili na závodní dráhu, v Misanu podstoupili třídenní soukromé testování.

Testovací tým Ducati a jeho italský závodník Michele Pirro, absolvovali minulý týden třídenní testování na okruhu Misano World Circuit Marco Simoncelli. Po dlouhé pauze najezdil Ital celkem 178 kol, během kterých zajel solidní nejrychlejší čas 1:33,000. Testovací tým také otestoval bezpečnostní protokol, který bude povinný pro všechny účastníky startu letošní sezony na okruhu ve španělském Jerezu de la Frontera. Kromě standardních ochranných pomůcek k boji s pandemií viru Sars-Cov-2 tým vyzkoušel i speciální komunikační systém mezi jezdcem a mechaniky, který má sloužit k normální konverzaci mezi techniky a jezdci v boxech, a to při dodržení povinného dvoumetrového odstupu.

Michele Pirro
„Byl to pozitivní třídenní test, který nám po dlouhé, několikaměsíční, přestávce umožnil znovu získat jistotu s motocyklem. Navzdory žhavému teplu byla trať, která byla nedávno rekonstruovaná, ve výborném stavu a umožnila mi okamžitě cítit se pohodlně. Podařilo se nám zajíždět dobré časy na kolo, což nás utvrdilo k dvěma závodům naplánovaných na září. Pracovali jsme na několika věcech v elektronice a na některých aspektech, které stále ještě nebyly dokončeny po shakedown testu v Sepangu. Jsme si jisti, že díky tomuto třídennímu testu dorazí jezdci Ducati na první závod MotoGP v Jerezu, připraveni být okamžitě konkurenceschopnosti a na nejvyšší úrovni.“