KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. června do 11. června 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Ducati Lenovo favoritem závodu

Foto: Ducati
Ducati Lenovo favoritem závodu
23.03.2023
 

Tým Ducati Lenovo je připraven vyrazit na trať v portugalském Portimão, kde se pojede úvodní Grand Prix sezony 2023 MotoGP.


Tým Ducati Lenovo je připraven oficiálně zahájit novou sezónu MotoGP. Od 24. do 26. března se tým z Boloni představí na Autódromo Internacional do Algarve v portugalském Portimão, kde se zúčastní první z 21 Grand Prix, které jsou letos v kalendáři naplánovány.
Portugalská trať, na níž se před několika týdny uskutečnil poslední předsezonní test, bude poprvé hostit úvodní kolo mistrovství světa a bude také okruhem, na němž jezdce MotoGP čeká první sprintový závod. Od letošního roku bude program každého podniku obohacen o sobotní dodatečný závod, který bude ohodnocen zhruba polovinou bodů a bude mít kratší vzdálenost ve srovnání s nedělním hlavním závodem. Kromě sprintového závodu čekají jezdce letos také dvě nové tratě: Kazachstán v červenci a Indie, která bude hostit mistrovství světa v září.
Úřadující mistr světa Francesco Bagnaia je připraven vyrazit do nové sezony, aby obhájil číslo 1 na přední kapotáži svého Desmosedici GP. Jezdec z Chivassa byl velkým protagonistou posledního testu v Portimau, když skončil na prvním místě s nejrychlejším časem o 757 tisícin rychlejším, než je stávající rekord okruhu. Enea Bastianiani je také připraven na svůj debut v roli oficiálního jezdce týmu Ducati Lenovo, a to na základě dobrých pocitů, které měl se svým Desmosedici GP během posledního předsezonního testu.

Francesco Bagnaia
„Konečně zase začínáme a já jsem opravdu nadšený Zimní testy dopadly dobře a v některých ohledech se mi Desmosedici GP 23 líbí víc než loňská motorka. Jsou zde všechny předpoklady pro to, abychom mohli novou sezónu dobře zahájit. Portimão je trať, kterou mám rád a kde jezdím obecně rychle. V každém případě se musíme soustředit, protože konkurenceschopnost bude určitě velmi vysoká. Hned od začátku budeme muset pracovat naplno. Bude to první GP, ve které se pojede sprintový závod, takže si budeme muset zvyknout na jiný přístup k víkendu. Jsem připraven a těším se, až vyrazíme na trať a oficiálně zahájíme mistrovství světa 2023“

Enea Bastianiani
„Jsem rád, že se konečně vrátím na trať první GP sezony. Bude to můj první závod jako oficiálního jezdce, a tak to bude ještě více vzrušující. Poslední test tady v Portimau dopadl dobře a my už máme dobrý základ pro začátek víkendové práce. Mnoho jezdců ukázalo, že jsou konkurenceschopní, takže i my se budeme muset hned zařadit mezi přední jezdce, ale jsem přesvědčen, že k tomu máme všechny prostředky. Už se nemůžu dočkat, až se vrátím do práce se svým týmem“