nzi-2020
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 23. do 29. listopadu 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Ducati: Lorenzo nebo Zarco?

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Ducati
Ducati: Lorenzo nebo Zarco?
11.09.2020
 

Jedním z ostře diskutovaných témat v italském Misanu je obsazení druhého motocyklu v továrním týmu Ducati, ve hře jsou dvě jména - Lorenzo a Zarco.


Jak je dobře známo, po oznámení odchodu Andrey Doviziosa od továrního týmu Ducati na konci letošní sezony, italská továrna stále neoznámila jméno, které doplní Jacka Millera v týmu červených pro sezonu 2021.

Dle zákulisních informací z italského Misana, kde právě probíhá Grand Prix San Marina, jsou ve hře zatím dva kandidáti, které ovšem představitelé továrny zatím nijak veřejně nekomentovali. 

Jedním z těchto kandidátů je Jorge Lorenzo, který se rozhodl na konci loňské sezony ukončit kariéru, ale již několikrát se nechal otevřeně slyšet, že pokud by přišla nabídka od Ducati, rozhodně ji neodmítne.

Druhou variantou je francouzský závodník Johann Zarco, jenž letos hájí barvy týmu Avitnia, avšak smlouvu má přímo s továrnou. 

Finální rozhodnutí by mělo padnout v následujících týdnech, ale již v Misanu manažeři Ducati prohlásili, že mají žolíka v rukávu.