MMB Shop
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 8. března do 14. března 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Ducati v MotoGP do 2026

Text: jnyk, Zdroj: TZ Ducati
Ducati v MotoGP do 2026
21.01.2021
 

Stejně jako řada dalších i italská továrna Ducati prodloužila svoji aktuální smlouvu s promotérem šampionátu Mistrovství světa silničních motocyklů.


Jak jsme vás již dříve informovali, dosavadní smlouvy továren a týmů s promotérskou společností Dorna Sports vyprší na konci letošní sezony. Dalšími z těch, kteří již podepsali smlouvu na další pětileté období a pojistili si tím dvě místa na startovním roštu královské kubatury do konce roku 2026, je tovární tým italské Ducati.

Od svého vstupu do MotoGP v roce 2003 dokázal tovární tým Ducati vybojovat celkem 160 pódiových umístění včetně 51 vítězství. Na tuto úspěšnou vlnu chtějí u Ducati navázat iv. Dalším pětiletém období.

„Závodění bylo vždy nedílnou součástí Ducati a bude tomu tak i v budoucnu. Nereprezentuje to jen vášeň pro závodění všech Ducatisti na celém světě, ale také inovativní technologie, které pocházejí ze závodění. Závody jsou pokusnou laboratoří pro naše inženýry a tyto technologie používáme v nových motocyklem, jako například Superleggera V4 nebo Multistrada V4. V obou případech se jedná o výsledek práce v MotoGP. Chtěl bych poděkovat Carmelo Ezpeletovi a Dorně za skvělou práci, kterou se šampionátem MotoGP v posledních letech odvedli,“ řekl CEO Ducati, Claudio Domenicali