vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 16. do 29. března 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Espargaró: Andreu v týmu potřebuji

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Aprilia
Espargaró: Andreu v týmu potřebuji
27.03.2020
 

Španělský závodník Aleix Espargaró prohlásil, že Andrea Iannone ve stejném týmu mu pomáhá zlepšovat výsledky.


Španělský závodník Aleix Espargaró si po předsezónních testech od letošní sezony sliboval výrazné zlepšení svých výsledků, tato očekávání si ale s ohledem na aktuální přerušení sezony musí odpustit. O aktuální situaci ale také svých cílech a spolupráci s Iannonem hovořil Aleix v následujícím rozhovoru.

„Upřímně řečeno, nejraději bych šel spát a probudil se někdy v červnu nebo v červenci, kdy budeme moci znovu závodit. Aprilia odvedla přes letošní zimu skvělou práci, ale bohužel jsme ji zatím nemohli využít. Je to špatná situace, Aprilia sídlí v obzvláště zasaženém regionu Itálie, z toho mám velké obavy,“ řekl Aleix Espargaró.

Poté hovořil o týmovém kolegovi: „Mým cílem je bojovat o pódiová umístění, ale za každou cenu nemusím porazit mého týmového kolegu. Zároveň si ale myslím, že abych mohl bojovat o pódium, potřebuji v týmu Andreu. Je to silný jezdec, který pomáhá s vývojem motorky. Díky tomu, že je v týmu, mi pomáhá abych byl silnější. Já osobně doufám, že jej v prvním závodě uvidím na startu, ale jeho situace není jednoduchá.“