KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 15. srpna do 21. srpna 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Espargaró: O konci ještě nepřemýšlím

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Repsol Media
Espargaró: O konci ještě nepřemýšlím
02.12.2021
 

Mladší z bratrů Espargarových zatím nad koncem závodnické kariéry rozhodně nepřemýšlí.


Letošní sezona nebyla v podání španělského závodníka Pola Espargara tou nejsnadnější v jeho kariéře, kdy se po odchodu od KTM k továrnímu týmu Repsol Honda musel adaptovat na jiný motocykl a personál.

Jak ale nyní mladší z bratrů Espargarových přiznává, zatím ještě neplánuje budoucnost po sezoně 2022, kdy mu končí aktuální smlouva u Hondy a rozhodne se až na základě průběhu příštího roku.

„Mám pocit, že se v aktuální chvíli nacházím na vrcholu mé sportovní kariéry a chtěl bych dosáhnout těch nejlepších výsledků. Už jsem viděl jezdce, kteří se rozhodli odejít a pak toho litovali, to bych nechtěl zažít. Chtěl bych se do závodnického důchodu odebrat až ve chvíli, kdy o tom budu stoprocentně přesvědčený. Zároveň bych si chtěl i nadále užívat výhody jezdit za opravdu špičkový tým a v každém závodě bojovat o pódium nebo dokonce vítězství. Doposud jsem musel na každém pódiovém umístění tvrdě pracovat. I u KTM nám trvalo, než jsme se dostali dopředu a musel jsem se mezitím vyrovnat s řadou zranění,“ řekl Pol Espargaró.