vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 9. května do 15. květen 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Espargaró: Potřebujeme se dál zlepšovat

Text: jnyk, Zdroj: SPeedweek, Foto: Repsol
Espargaró: Potřebujeme se dál zlepšovat
15.01.2022
 

Španělský závodník Pol Espargaró věří, že v letošní sezoně naváže na výsledky, kterých dosahoval v závěru sezony 2021.


První sezona v barvách továrního týmu Repsol Honda nebyla pro Pola Espargara rozhodně snadná. Jak samotný závodník přiznává, především na začátku se potýkal s řadou problémů a nebylo snadné bojovat o pozice, které by si přál.

V druhé polovině sezony ovšem přišlo zlepšení a jak Espargaró věří, bude ve zlepšující se tendenci pokračovat i v průběhu nadcházející sezony 2022.

„Na začátku sezony jsem ani nevěděl, jak některé problémy vyřešit, byla to pro mne nová motorka a neměl jsem mnoho informací. Nedařilo se nám najít správnou cestu, zkoušeli jsme spoustu věcí, ale potřebovali jsme spoustu času, který jsme neměli. Před startem sezony bylo jen pět testovacích dnů, což je opravdu málo. Bylo to tvrdé, ale v závěru sezony jsme se stabilně zlepšovali a věřím, že v tom budeme pokračovat. Nechci říkat žádné konkrétní cíle pro novou sezonu, ale musíme se i nadále zlepšovat a bojovat o místa na špici startovního pole. Pokud se nám to podaří hned na začátku sezony, budou finální výsledky mnohem lepší než v loňském roce,“ řekl Pol Espargaró