KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 26. září do 2. října 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Excelentní trénink v podání Ducati

Foto: Ducati
Excelentní trénink v podání Ducati
23.09.2022
 

Jack Miller zajel nejrychlejší čas v prvním volném tréninku na Grand Prix Japonska v Motegi. Druhý skončil Pecco Bagnaia.


Jack Miller skončil v prvním dni volného tréninku na Grand Prix Japonska, šestnáctý podnik sezony 2022 MotoGP, který se koná tento víkend v Motegi, na prvním místě. Oproti běžnému pátku byl dnes k vidění jiný časový harmonogram, aby mohl do Japonska dorazit materiál týmů po poslední Grand Prix, která se konala minulou neděli v Aragónu.
Jezdci dnes odpoledne absolvovali jediný 75minutový trénink, během něhož se mohli znovu seznámit s japonskou tratí, která po posledním ročníku konaném v roce 2019 v kalendáři MotoGP tři roky chyběla. V prvním tréninku, který se navzdory několika lehkým kapkám deště vyznačoval suchou tratí, jezdil Jack Miller okamžitě rychle a v závěrečných minutách tréninku zajel nejrychlejší čas dne 1:44,509. Jen 28 tisícin za ním zaostal jeho týmový kolega Pecco Bagnaia. I pro italského jezdce si první den v Motegi vyhradil pozitivní pocity, které mu dodávají sebevědomí před zítřejší kvalifikací, přestože počasí předpovídá déšť.

Jack Miller
„S prvním dnem v Motegi jsem spokojený. Přestože jsme zde tři roky nezávodili, dokázali jsme jezdit rychle hned od začátku. Delší trénink nám umožnil vyzkoušet některé věci s nastavením, na které obvykle není čas. Změny, které jsme na motorce provedli ke konci tréninku, se mi opravdu líbily. Náš Desmosedici GP zde funguje dobře a já si jízdu na něm užívám. Na zítřek je předpovídán déšť, ale obvykle je přilnavost na této trati dobrá i s mokrým asfaltem, takže jsem si jistý, že si povedu dobře za jakýchkoli podmínek.“

Francesco Bagnaia
„Na startu jsem trochu bojoval, ale společně s týmem se nám podařilo odvést skvělou práci a v posledních dvou jízdách jsem našel dobrý pocit s motorkou, takže jsem velmi spokojený. Je příjemné znovu závodit tady v Motegi, což je jedna z mých nejoblíbenějších tratí, protože kromě míst, kde musíte tvrdě brzdit, má také několik velmi rychlých zatáček. V porovnání se situací před třemi lety se můj pocit hodně zlepšil a myslím, že už mám dobré základní nastavení pro závod. Cílem zítřejší kvalifikace bude umístění v prvních dvou řadách. Nebude to snadné, protože bude pravděpodobně pršet, ale pokusíme se o to.“