KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 15. srpna do 21. srpna 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Fabio: Toprak může být rychlý i v MotoGP

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Yamaha
Fabio: Toprak může být rychlý i v MotoGP
24.06.2022
 

Fabio Quartararo komentoval průběh prvního testu MotoGP v podání Topraka Razgatlioglu, který proběhl na začátku tohoto týdne.


Jak jsme vás již informovali, na začátku tohoto týdne proběhl historicky první test motocyklu MotoGP v podání úřadujícího mistra světa Superbiků – Topraka Razgatlioglu. Tento test zanechal na obou stranách pozitivní dojmy, nyní se k tomu vyjádřil i jezdec továrního týmu Monster Yamaha – Fabio Quartararo.

Dle jeho slov má v sobě turecký závodník velký potenciál a má na to, aby v budoucnosti přestoupil do královské kubatury MotoGP. 

„Z mého pohledu je Toprak velmi talentovaný závodník. To bylo vidět například i na jeho kousku v Estorilu, kdy jel doslova na limitu a pak zachránil jasný pád. Myslím si, že má na to, aby v budoucnu přestoupil do MotoGP. Samozřejmě pro něj teď bylo vše nové, protože MotoGP se od Superbiků hodně liší. Nyní má po testu na Aragónu už základní povědomí, jak MotoGP funguje a pokud bude motivovaný, může být rychlý i na motocyklu MotoGP,“ řekl Fabio Quartararo.