vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 11. ledna do 17. ledna 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Forcada: Morbidelli nevyužil potenciál

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek
Forcada: Morbidelli nevyužil potenciál
22.05.2020
 

Šéfmechanik italského závodníka věří, že Franco Morbidelli bude dál tvrdě pracovat a dokáže z motocyklu dostat maximum, stejně jako jeho týmový kolega.


Ramon Forcada dříve známý jako šéfmechanik španělského závodníka Jorge Lorenza, nyní působí v týmu Petronas Yamaha jako šéfmechanik italského jezdce Franca Morbidelliho. V jednom z nedávných rozhovorů tento muž hodnotil dosavadní výkony svého svěřence, který zůstával spíše ve stínu rychlejšího týmového kolegy.

Jak Forcada přiznal, Morbidelli nedokázal v loňské sezoně naplno využít potenciálu motocyklu, který měl k dispozici. Zároveň ale doplňuje, že Franco neustále tvrdě pracuje a na pověstnou hranu se dostane.

„Jeho výkony v loňské sezoně nebyly špatné, ale nedokázal z motorky vytěžit absolutní maximum. Jeho výsledky byly často ve stínu výkonů jeho rychlejšího týmového kolegy Fabia Quartarara. Franco je ale jezdec, který je zvyklý pracovat velmi tvrdě. Ví, co musí dělat, a to dělá. Musí si jen více věřit v tom, že bude rychlejší. Když se mu tohle podaří, tak bude schopný zajíždět výsledky, které si zaslouží,“ řekl Ramon Forcada