MMB Shop
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 12. dubna do 18. dubna 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

GP v Maďarsku od roku 2023

Text: jnyk, Zdroj: TZ Dorna
GP v Maďarsku od roku 2023
05.03.2021
 

Dorna podepsala s představiteli maďarské vlády smlouvu o pořádání Grand Prix od roku 2023.


O plánech Maďarska vybudovat novou závodní trať, která bude pořádat závody Mistrovství světa silničních motocyklů, jsme vás již dříve informovali. Nyní tyto plány dostaly konkrétní představu a také přislíbený termín od promotéra.

Generální ředitel Dorny, pan Carmelo Ezpeleta, podepsal smlouvu s představiteli maďarské vlády, která jim zaručuje pořádání Grand Prix již od roku 2023. Nová trať má vzniknout nedaleko druhého největšího maďarského města – Debrecenu. Stavební práce odstartují v druhé polovině roku 2021.

V celém projektu se výrazně angažuje také bývalý závodník Gábor Talmácsi.

„Tento plán se konečně stává skutečností a mám velkou radost, že mohu oznámit tuto novinku. Maďarsko má obrovskou vášeň pro sport a Gábor je bývalý mistr světa. Zároveň věřím, že tento krok pomůže mladým maďarským talentům usnadnit cestu do světového šampionátu. Naším jasným cílem je tomuto novému okruhu přinést to nejlepší – diváky, ekonomický dopad a také pokrytí v televizních přenosech, které tento region proslaví po celém světě. Zároveň věřím, že pomůžeme tomu, abychom v budoucnu viděli maďarské jezdce v královské kubatuře,“ řekl Carmelo Ezpeleta.