vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 29. června do 5. července 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

GP Velké Británie a Austrálie zrušeny

Text: jnyk, Zdroj: TZ Dorna, Foto: Ducati
GP Velké Británie a Austrálie zrušeny
30.05.2020
 

Dorna oficiálně oznámila zrušení dvou Grand Prix - Velké Británie a Austrálie.


Zatímco Dorna usilovně pracuje na restartu letošní sezony šampionátu Mistrovství světa silničních motocyklů, který by měl proběhnout 19. července na španělském okruhu Jerez de la Frontera, je již nyní jasné, že z původních kalendáře nezůstane téměř nic.

Jak včera Dorna oficiálně oznámila, pro rok 2020 byly nenávratně zrušeny i Grand Prix Velké Británie a Austrálie, což znamená, že u těchto závodních víkendů se s žádným náhradním termínem nepočítá.

„Cítím velkou lítost, že musíme oznámit zrušení těchto ikonických událostí v našem kalendáři. Bohužel se nám ale nepovedlo najít žádnou cestu k vyřešení provozních i logistických problémů, které jsou by nám s ohledu na bezpečnostní opatření v těchto zemích neumožnily pořádat Grand Prix. Silverstone a Phillip Island nabízejí vždy skvělé závodní víkendy. Za Dornu bych chtěl ještě jednou poděkovat fanouškům za porozumění tomuto rozhodnutí a trpělivost, dokud se situace nezlepší. Těším se na to, že v příštím roce se do Silverstone i na Phillip Island vrátíme a uvidíme falší fantastické závody,“ řekl Carmelo Ezpeleta.