vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 28. září do 4. října 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Grand Prix Thajska v ohrožení?

Text: jnyk, Zdroj: GPOne.com, Foto: Dorna
Grand Prix Thajska v ohrožení?
14.02.2020
 

Carmelo Ezpeleta potvrdil, že nad pořádáním Grand Prix Thajska v březnovém termínu nyní visí velký otazník.


S ohledem na neustále se šířící epidemii koranoviru již mezinárodní automobilová federace FIA zrušila plánovanou Grand Prix Číny, nyní potvrdil generální ředitel společnosti Dorna Sports, pan Carmelo Ezpeleta, že otazník visí i nad březnovou Grand Prix Thajska.

Právě Thajsko totiž leží nedaleko od Číny, a i v této oblasti se tato nákaza vyskytuje. Jak nyní prohlásil Ezpeleta, čeká na oficiální vyjádření thajských úřadů a pokud pořádání této akce nedoporučí, bude březnová Grand Prix škrtnuta a bude se pro ni hledat náhradní termín na podzim.

„Do Kataru pojedeme určitě, tam máme garanci, že není žádné ohrožená. Thajsko je ale mnohem blíže této epidemii, takže jsme požádali místní vládu o informace a čekáme na vyjádření. Naše rozhodnutí bude záležet na tom, co nám řeknou. Bezpečnost je pro nás vždy na prvním místě a pokud nebude bezpečné pořádat Grand Prix Thajska v březnu, podíváme se po náhradním termínu. Odpověď bychom měli mít v následujících dnech a rozhodnutí chceme učinit před tím, než odjedeme do Kataru,“ řekl Carmelo Ezpeleta.