KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 26. září do 2. října 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Honda pojede na svém okruhu v Motegi

Foto: Honda
Honda pojede na svém okruhu v Motegi
22.09.2022
 

Přichází vítaný návrat na Twin Ring Motegi, kde se Marc Marquez a Pol Espargaro snaží po smolném víkendu v Aragonii zmobilizovat a přeskupit síly v domácím prostředí týmu Honda.


Poprvé od roku 2019 se mistrovství světa MotoGP vrátí na okruh Twin Ring Motegi - domácí trať značky Honda. Japonská Grand Prix hostila mnoho ikonických okamžiků v historii MotoGP, zejména pro tým Repsol Honda. V letech 2016 i 2018 zde Marc Marquez vyhrál mistrovství světa MotoGP a v roce 2019 zde Honda získala titul mezi výrobci. Rok 2017 pak přinesl napínavou bitvu mezi Andreou Doviziosem a Marcem Marquezem, kdy tato dvojice bojovala až do samotného závěru. Nadcházející závod bude pokračovat v oslavách 40. výročí založení HRC, přičemž domácí fanoušci poprvé osobně uvidí speciální logo na RC213V.
Marc Marquez často přijížděl do Japonska s myšlenkou na titul mistra světa, ale v roce 2022 přijede s myšlenkou na růst a zlepšení. Po zkráceném prvním závodě po operaci chce osminásobný mistr světa získat další kola a zkušenosti a pokračovat v posilování. Pověstné těžké brzdné zóny Motegi budou dalším dobrým testem pro Marqueze i vyvíjející se Hondu RC213V. Tento víkend bude také ve znamení 150. závodního startu Marca Marqueze s týmem Repsol Honda.
V roce 2022 bude Pol Espargaro debutovat v japonské GP jako jezdec Hondy. Na 4,8 kilometru dlouhém okruhu se jezdec s číslem 44 těší konzistentním bodovým výsledkům, které zahrnují tři umístění na stupních vítězů v lehké a střední kategoriích, včetně vítězství v roce 2013. Espargaro je i nadále odhodlaný zakončit sezónu na vysoké úrovni a jedinečný charakter Motegi představuje příležitost zjistit, zda on a jeho RC213V mohou dosáhnout dalšího zlepšení.
Tetsuta Nagashima se připojí ke startovnímu roštu na pátém stroji Honda RC213V, testovací jezdec HRC a vítěz závodu Suzuka 8 Hours z roku 2022 bude debutovat v královské třídě.
Šestnácté kolo Grand Prix Japonska bude mít upravený program, tréninky začnou v pátek odpoledne ve 13:15 místního času. Samotná Grand Prix se pojede v neděli v 15:00 místního času na 24 kol.

Marc Marquez
„Jsem opravdu nadšený, že se vracím do Japonska, je to domácí závod Hondy, je to zábavný okruh a fanoušci jsou vždy neuvěřitelní. V Motegi může být jakékoliv počasí, takže budeme muset dávat pozor na to, co se děje. Také díky změně harmonogramu to budou velmi intenzivní dva a půl dne, ale po Aragonii se cítím fyzicky dobře. Užijeme si víkend zpátky v Japonsku a budeme dál pracovat na cestě k úplnému zotavení a vývoji motorky.“

Pol Espargaro
„Máme za sebou náročný víkend v Aragonu, ale cesta do domova Hondy, prohlídka továrny a setkání s japonskými fanoušky nám určitě dodá další sílu. V Japonsku je vždy neuvěřitelná atmosféra, takže chci dál tvrdě pracovat, abychom předvedli dobrou show pro všechny, kteří nás podporují. Pro mě je to také speciální trať, protože jsem tam v roce 2013 vyhrál svůj titul mistra světa Moto2. Tak ať si tam letos vytvoříme další hezké vzpomínky.“