vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 28. září do 4. října 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Iannone – 18 měsíců stop od závodění

Foto: Aprilia
Iannone – 18 měsíců stop od závodění
02.04.2020
 

FIM včera oznámilo trest pro Andreu Iannoneho – 18 měsíců nesmí nastoupit do žádné akce pořádané federací spadající pod FIM.


Aprilia Racing uznává opatření FIM, které ukládá jezdci Andrea Iannonemu osmnáctiměsíční diskvalifikaci za pozitivní dopingový nález během loňské Grand Prix Malajsie v Sepangu. Italský závodník se hájí, že anabolika mu byla podaná v kontaminovaném jídle. Tuto skutečnost CAS uznal, nicméně přesto udělil osmnáctiměsíční trest. Právě proto továrna Aprilia plně stojí za svým jezdcem a podpoří ho v jeho odvolání CAS.

MASSIMO RIVOLA – šéf závodního oddělení Aprilia Racing
„Věta o uznání způsobu, jak se zakázaná látka dostala do těla, nás nechává zmatenými kvůli sankci uvalené na Andreu, ale také dává velkou satisfakci v motivaci. Justice uznala, že Andrea v dobré víře a vědomí, převzal zakázanou látku, což potvrzuje argument kontaminace potravin. Z tohoto důvodu nemá uložená sankce žádný smysl. S ohledem na motivaci samotných soudců měl být Andrea osvobozený, jak tomu vždy bylo u ostatních podobně postižených sportovců. Tato situace nám dává velkou naději pro odvolání, které, jak doufáme, bude velmi rychlé. Chceme Andreu zpět na své Aprilii RS-GP. Budeme po jeho boku až do konce této záležitosti a budeme ho podporovat v jeho odvolání.“