vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 6. července do 12. července 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Jarvis: Situace s Jorgem je frustrující

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Yamaha
Jarvis: Situace s Jorgem je frustrující
25.06.2020
 

Závodní ředitel Yamahy přiznává, že to, jak ovlivnil koronavirus plány Yamahy s Jorge Lorenzem, je frustrující.


Yamaha měla letos s nově angažovaným testovacím jezdcem v podobě Jorge Lorenza velké plány. Poté, co jej v zimě po „ukončení kariéry“ a odchodu od Hondy angažovali, měl Jorge absolvovat všechny zimní testy, poté bylo v plánu několik dalších privátních testů a také start v Grand Prix Katalánska.

S ohledem na šířící se epidemii koronaviru byly ale všechny tyto plány seškrtány a zároveň bylo přijato rozhodnutí o zákazu startu jakýchkoliv jezdců na divokou kartu v letošní sezoně, což také Jogemu znemožňuje nastoupení do restartované sezony.

„Je to frustrující situace, jinak to bohužel ani nejde popsat, jak se letošní rok situace s Jorge Lorenzem vyvinula. Koronavirus přinesl bohužel spoustu frustrujících událostí, ale naše plány na spolupráci s Jorgem tím byly ovlivněny opravdu zásadně. Jorge testoval dva dny v Sepangu a tím to skončilo. Čekaly jej ještě testy v Japonsku, pak testy v Evropě a start v Barceloně, ale nic z toho již nevyšlo,“ řekl Lin Jarvis.

Poté pokračoval slovy: „Máme ještě naplánovaný jeden test uprostřed sezony v Misanu, ale zatím nevíme, zda se bude moci konat. A pokud se konat bude, také nevíme, zda ses jej bude moci zúčastnit náš testovací tým s inženýry z Japonska. Zároveň zde máme zákaz startů na divokou kartu, ale bohužel tohle jsou všechny věci, které nejsme schopni nijak ovlivnit.“