Závody u nás i v zahraničí v období od 28. listopadu do 4. prosince 2022.

Jezdci týmu Tech3 po GP Japonska

27.09.2022

Tým Tech3 KTM Factory Racing obsadil v Motegi 18. a 19. místo.

Po deštivé sobotě v Motegi, kdy byl program mírně narušen, se v neděli vše vrátilo do normálu, protože při Grand Prix Japonska svítilo nad Resort Mobility Motegi slunce. Raul Fernandez a Remy Gardner startovali z 20. a 22. místa, když v 15:00 zhasla světla úvodního kola zámořské tour.
Raul i Remy odstartovali do GP Japonska slušně a udrželi se na svých startovních pozicích. Oba se ve své Grand Prix usadili v dobrém závodním tempu, i když trochu pozadu za čelní skupinou, což jim dnes umožnilo získat obrovské zkušenosti. Ke konci oba nováčci svedli menší bitvu v dobrém vzpomínali na minulou sezónu, než se Raul Fernandez nakonec dostal na přední osmnácté místo následovaný Remym Gardnerem na devatenáctém. Žádné body se dnes neudělovaly, ale oba jezdci KTM předvedli solidní závod, vzhledem k tomu, že to byla jejich první jízda na motocyklu MotoGP na tomto okruhu, na kterém nezávodili od roku 2019, navíc tento víkend s celkově zkráceným časem na trati.

Remy Gardner
„V dnešním závodě jsem ze sebe vydal 100 %. Celou dobu jsem byl na limitu a bylo to těžké. Chybělo nám tempo, přilnavost, brzdění, nevyhovovala mi přední pneumatika, takže jsem dnes dělal, co jsem mohl. Brad Binder a Miguel Oliveira byli dnes rychlí. Získávají nad námi čas při brzdění a akceleraci, takže se snažím pochopit proč. Říkají nám, že máme stejné materiály jako oni, ale já tomu opravdu těžko věřím. Není možné, abych s motorkou, kterou mám k dispozici, dokázal to, co oni, jinak bych havaroval. Jinak jsme ke konci sváděli s Raulem dobrý boj v posledním kole až do cílové rovinky, takže to byla dobrá zábava jako vzpomínka na loňskou sezonu.“

Raul Fernandez
„Dnešní závod nebyl z hlediska času špatný, i když bylo těžké být mezi posledními jezdci. Celý závod byl zajímavý a myslím, že jsem se dnes hodně naučil. Ke konci jsme ale svedli dobrý souboj s Remym, ale myslím, že kdyby k němu nedošlo, mohl jsem skončit blízko první patnáctky. Tento souboj mi hodně připomněl loňský rok, kdy jsem bojoval o vítězství, takže to byla opravdu zábava. Brad Binder byl dnes na stupních vítězů, takže je to neuvěřitelné. On je z jiného světa. Já jezdím všechna kola v limitu a ani zdaleka se mu nepřibližuji, a když se snažím jet jako on, tak nakonec havaruju, protože můj styl jízdy je plynulejší. Máme s ním podobný rytmus, ale on vyniká v malých detailech, které dělají rozdíl. Máme přístup k jeho datům, takže je budeme příští týden analyzovat.“