KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 6. února do 12. února 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Jorge Lorenzo - Marc je stále nejlepší

Foto: Honda
Jorge Lorenzo - Marc je stále nejlepší
06.12.2022
 

Jorge Lorenzo hovoří na téma aktuální formy Marca Marqueze a jeho možného návratu na výsluní MotoGP.


Španělský magazín „Solomoto“ přinesl rozsáhlý rozhovor s bývalým pilotem MotoGP Jorge Lorenzem. Jedno z témat, na které se reportéři zaměřili, byl Marc Marquez a jeho aktuální forma, stejně jako to, zda je možné, aby se tovární jezdec Hondy opět mohl radovat z titulu Mistra světa.

Jorge Lorenzo
„Myslím, že Marc je stále nejlepší, protože zranění ho v současné době nezatěžuje fyzicky, ale ubírá mu z jeho techniky a také z mentálního hlediska. Je jediný, kdo se nebojí pádu. To se někdy projeví v jeho neprospěch, ale když to dokáže využít ve svůj prospěch, je to skvělá vlastnost.
Pokud to ruka dovolí, tak uvidíme starého Marca Marqueze. Jediná věc je, že se projevuje věk a zranění si vybírají svou daň. Když mi bylo 20 let, nebál jsem se havarovat ani na polomokré trati. To jsou ty nejnebezpečnější podmínky, které můžete najít. V těchto podmínkách jsem dokázal vyhrávat závody, například v Le Mans v roce 2009, kdy jsem startoval ve smíšených podmínkách na slickách v závodě „Flag-to-Flag“ a vyhrál jsem. V posledních letech a po tolika zraněních jsem nechtěl havarovat, nechtěl jsem se zranit, a to hodně ovlivnilo můj výkon. Jestli to někdo cítí méně, je to Marc, ale něco se přece jen projeví. S kluky, kteří se nebojí a mají velké ambice, se rozdíl mezi Marcem a ostatními zmenšuje. Jsem ale přesvědčen, že pokud bude Marc stoprocentní a Honda mu pomůže, bude postupně opět vyhrávat závody a tituly mistra světa.“