CzechBike Yamaha MotoGP 950 all
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 27. března do 2. dubna 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

KTM se připravuje na udržitelné palivo

Foto: KTM
KTM se připravuje na udržitelné palivo
25.01.2023
 

Red Bull KTM Factory Racing se bude hnát za trofejemi, slávou a vysokými cíli udržitelnosti v nejvyšším šampionátu MotoGP díky novému výhodnému a aktivnímu partnerství s americkou firmou ExxonMobil.


Tovární tým KTM se v roce 2022 umístil na druhém místě v seriálu mistrovství světa MotoGP a uzavřel víceletou smlouvu se značkou Mobil 1, která byla založena téměř před půl stoletím. Společnost Mobil 1 je uznávána jako významná světová značka a inovátor, pokud jde o motorová maziva, syntetická plastická maziva, olejové filtry a převodové kapaliny. Personalizovaný produkt Mobil 1 bude nyní proudit výkonnými vnitřnostmi závodních motocyklů KTM RC16, tedy vysoce vyspělých prototypových strojů, které v posledních třech sezónách ovládly závody Grand Prix, přestože KTM vstoupila do závodů MotoGP na plný úvazek až v roce 2017. Dohoda mezi společnostmi KTM a Mobil 1 má důležité širší důsledky. Mobil 1 je součástí rozsáhlého koncernu ExxonMobil. Američtí specialisté mají více než stoleté zkušenosti s vývojem ropných řešení pro všechny společnosti a do své působnosti zahrnují i požadavky elitního motorsportu.
KTM předpokládá, že toto propojení přispěje k jejich úsilí o posílení "zelené" stopy ve sportu. MotoGP je nejsledovanější a nejprestižnější motocyklový závodní seriál v seznamu disciplín FIM. Šampionát vznikl v roce 1949 a v roce 2024 dosáhne 75. výročí. V tomto roce MotoGP zavede nařízení, podle kterého budou muset všechny tři hlavní třídy v rámci svého plánu na lepší udržitelnost používat palivo vyrobené minimálně ze 40% z jiných než fosilních zdrojů. O tři roky později, v roce 2027, bude muset být palivo pro spalovací motory MotoGP - a technologie, která zvýšily rekordní maximální rychlost na více než 363 km/h (225 mph/h) - ze 100 % nefosilního původu.

Pit Beirer, ředitel KTM Motorsports
„Tato spolupráce je pro nás důležitá z několika důvodů. ExxonMobil je významnou značkou v průmyslu a také v motorsportu s velkým zastoupením v závodech a my víme, že se budeme moci spolehnout na jejich prémiová maziva pro naši Red Bull KTM RC16. Mají podobnou mentalitu jako my, pokud jde o snahu o nejvyšší úroveň a nejlepší výkon, a to se promítá i do našich cílů do budoucna, kdy chceme být opravdu součástí tohoto posunu v udržitelnosti MotoGP v oblasti závodních paliv. Těšíme se, že budeme maziva Mobil reprezentovat v závodech MotoGP.“

Rob Shearer, ExxonMobil Global Sponsorships & Motorsports Manager
„Pro Mobil 1 je to vzrušující nové partnerství a těšíme se na rozvoj dlouhodobého a úspěšného vztahu s tak významnou, dynamickou a inovativní značkou, jakou je KTM. Naším úkolem bude poskytovat vysoce výkonná špičková paliva a maziva a doufejme, že nám Red Bull KTM dokáže přinést vítězství v závodech a šampionátu. Jisté však je, že nakonec zvítězí spotřebitel, protože budeme zdokonalovat a vylepšovat produkty, které dodáváme po celém světě. Dnešní oznámení nám umožňuje pokračovat v prezentaci našich pokročilých, vysoce výkonných technologií maziv. S blížícím se úvodním závodem sezóny v Portugalsku se těšíme na spolupráci s týmem Red Bull KTM Factory Racinga zajímavými jezdci, jako jsou Brad Binder a Jack Miller, s cílem pomoci týmu dosáhnout jejich cílů v mistrovství světa.“