vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 3. srpna do 9. srpna 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Lorenzo: Marc je pro mne favoritem

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Honda
Lorenzo: Marc je pro mne favoritem
12.07.2020
 

Jorge Lorenzo prohlásil, že jasným favoritem na mistrovský titul v letošní sezoně MotoGP je pro něj úřadující mistr světa Marc Márquez.


Aktuálně testovací jezdec Yamahy, který stále vyjednává s továrnou Ducati o možném návratu do královské kubatury MotoGP – Španěl Jorge Lorenzo, se vyjádřil k aktuálnímu rozložení sil v královské kubatuře.

Dle jeho slov je opět jasným favoritem pro letošní restartovanou sezonu úřadující mistr světa Marc Márquez. Zároveň ale Jorge dodává, že v případě, že Marca potkají nějaké problémy s motorkou, mohl by jej Quartararo, Dovizoso nebo Vinales minimálně potrápit.

„Marc Márquez je pro mne jasným favoritem. Přišel do MotoGP a už ve své nováčkovské sezoně vyhrál titul. Pak to tak probíhalo téměř v každém dalším roce, je v podstatě takovým Toni Bou v královské kubatuře MotoGP. Pro ostatní piloty je velmi těžké jej porazit, ale tyto věci se mohou velmi rychle změnit. Motorka je v MotoGP tím nejdůležitějším a jakmile by se Honda dostala do problémů, což se může stát u motoru, podvozku nebo i elektroniky, mohl by například Quartararo Marcovi působit slušné komplikace. Jsou zde i další jako Vinales nebo Dovizioso, aktuálně je ale Marc i Honda velmi silná,“ řekl Jorge Lorenzo.