vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 6. července do 12. července 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Lorenzo: veni, vidi, vici

Foto: Yamaha
Lorenzo: veni, vidi, vici
01.06.2020
 

A vítězem pátého závodu virtuální MotoGP se stal... Jorge Lorenzo...


Továrna Yamaha do pátého virtuálního závodu MotoGP nasadila svého testovacího pilota, Španěla Jorge Lorenza. Ten se této „pandemiové“ série virtuálního závodění zúčastnil poprvé a hned si počínal opravdu skvěle. Vyhrál kvalifikaci a poté i závod, který okomentoval stejně, jako legendární Římský císař Julius Caesar po vyhrané bitvě u Zely proti pontuskému králi Farnakesovi II., tedy stručně „veni, vidi, vici“ (přišel jsem, viděl jsem, zvítězil jsem).

Jorge Lorenzo
„Byl jsem velmi šťastný, že jsem se mohl zúčastnit tohoto závodu. Jsem velkým fanouškem videoher od mého mládí a postupně jsem získal nějaké dovednosti, zejména s motoristickými hrami, jako MotoGP, Formula1 a Rally. Myslím, že to byl skvělý nápad zahájit toto virtuální závodění během našeho uzavření. Nyní jsem konečně mohl nastoupit ke svému prvnímu virtuálnímu závodu. Videohra MotoGP se stala stále realističtější a zejména v letošním roce udělali velký krok. Jednou z nejlepších věcí jsou aktualizace, které zlepšují jízdní realismus a pocit.
Moji soupeři dnes byli velmi silní. Měli šanci se zúčastnit některých předchozích virtuálních závodů MotoGP, zatímco pro mne to bylo poprvé. Někteří z nich, jako jsou Fabio a Pecco, jsou velmi mladí a jezdí velmi rychlé, takže jsem v posledních několika dnech musel hodně trénovat, abych se seznámil s hrou MotoGP20. Snažil jsem se získat nějaké reference a být v souladu s mým tempem. Vyjel jsem si pole position, ale bohužel Nakagami do mne ve třetí zatáčce narazil. Musel jsem zůstat v klidu, abych dojel svou ztrátu. Fabio byl velmi rychlý, ale naštěstí pro mne havaroval vícekrát než já V posledních kolech jsem dojel Tita, předjel ho a vyhrál jsem závod. Jsem velmi šťastný, protože jsem mohl pronést slavnou větu římských císařů: "Veni, vidi, vici”“