vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 9. května do 15. květen 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Marc Marquez letí do Malajsie

Foto: Honda
Marc Marquez letí do Malajsie
27.01.2022
 

Tým Repsol Honda potvrdil účast Marca Marqueze na testu v Sepangu.


Marc Marquez dostal povolení k návratu na závodní dráhu s novou Hondou RC213V a týmem Repsol Honda při testech v Sepangu 5. února 2022.

Během zimy Marquez absolvoval průběžné lékařské kontroly a konzultace, aby sledoval svou diplopii (dvojité vidění). V posledních týdnech díky zlepšení jeho stavu lékařský tým uznal jeho uzdravení za dostatečné k návratu k tréninku na motocyklu. Jezdec s číslem 93 se nejprve vrátil na motokrosovou trať, poté vyzkoušel v Portimau Hondu RC213V-S a v Aragonii Hondu CBR600RR.

V pondělí 24. ledna se Marquez podrobil další lékařské kontrole, která znovu potvrdila, že léčba byla zcela úspěšná a osminásobný Mistr světa je ve stavu vhodném k jízdě na motocyklu MotoGP. Bylo proto rozhodnuto, že Marquez zahájí svou kampaň 2022 na prvním oficiálním testu MotoGP v Sepangu a následující týden se vydá do indonéské Mandaliky. Bude to Marquezův první návrat na stroj MotoGP od vítězství v GP Emilia Romagna 2021, kde vyhrál před Polem Espargarem.

Tým Repsol Honda vyrazí na první test nové sezony v plné síle s Marquezem po boku Pola Espargara, který s týmem vstupuje do svého druhého roku.