vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. prosince do 11. prosince 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Marc Marquez v top pět

Foto: Honda
Marc Marquez v top pět
03.10.2022
 

Konstruktivní páté místo pro Marqueze, Espargaro bere body v promočeném Buriramu.


Dramatický den Grand Prix Thajska přinesl další body pro tým Repsol Honda, když se Marc Marquez a Pol Espargaro vyhýbali kalužím a honili se za zlepšením. To, co vypadalo na bezproblémový závodní den v Thajsku, přerušil během závodu Moto2 prudký liják, který promočil okruh Chang International Circuit. Následné občasné přeháňky způsobily, že závod třídy MotoGP byl odložen téměř o celou hodinu, protože organizátoři závodu čekali na jasnejší počasí.
Když se závod rozběhl, všichni upírali oči na Marca Marqueze, který vystřelil ze startu a zmizel za stěnou stříkající vody, když se závodní pole řítilo do první zatáčky. Marquez se vynořil z vodní stěny a pevně se usadil v první pětce závodu na 25 kol. Osminásobný mistr světa, který byl na startu klidný, v průběhu závodu zvyšoval tempo a využíval svých neuvěřitelných jezdeckých schopností a dovedností ve smíšeném počasí, aby svou Hondu RC213V provedl po thajském okruhu. V závěrečných kolech Marquez ucítil potenciální pódium a zaútočil na Francesca Bagnaiu, ale nedokázal se prosadit. Nakonec se Marquez spokojil s pátým místem a v celkovém pořadí mistrovství světa MotoGP se posunul o dvě pozice na 13. místo.
Na druhé straně garáže týmu Repsol Honda se Pol Espargaro z 19. místa na startovním roštu zotavil. V prvních kolech, kdy se jeho pneumatiky zahřívaly, byl Espargaro opatrný, ale ke konci závodu našel svou rychlost a s přibývajícími koly postupně předjížděl soupeře. Na cílové čáře byl na 14. místě a připsal si tak další dva body, ale celkově je ze své GP Thajska zklamaný.

Marc Marquez
„Celkově jsem se závodem spokojený, opět se mi podařilo odjet solidní závod, vyvarovat se chyb a zůstat klidný na startu. Závody na mokru jsou vždy velmi dlouhé, takže je třeba být opatrný. Pak už jsem se cítil lépe a získal jsem čas na skupinu před sebou, ale Bagnaiu se předjet nepodařilo. Zrychlení Ducati je velmi silné. Stále pracujeme a snažíme se vše zlepšovat, byl to dobrý víkend, kdy jsme byli konkurenceschopní na mokru i na suchu. Teď máme týden volna, abychom se trochu zotavili a pokračovali v tréninku, abychom byli silní na poslední tři závody roku.“

Pol Espargaro
„Na mokru to byl dlouhý a záludný závod. Je vidět, že Honda má v sobě větší potenciál, protože je vidět, co Marc dělá. On možná jede jinak, ale já stále hodně bojuji s přilnavostí na hraně pneumatik. Na mokru se nám podařilo dohnat pár míst a získat další body, ale to není to, o co jsem usiloval. Do závěrečných závodů se musíme zlepšit.“