Závody u nás i v zahraničí v období od 3. května do 9. května 2021.

Marini, ani Bastianini v Jerezu nebodovali

03.05.2021

Luca Marini dokončil GP Španělska šestnáctý, Enea Bastianini havaroval.

Sedm desetin chybělo italskému jezdci Lucovi Marinimu k zisku dalšího světového bodu v královské kategorii MotoGP. Na okruhu v Jerezu, kde se konala tradiční Grand Prix Španělska, dojel Marini do cíle na 16. pozici, pouze 0,645 sekundy od patného, tedy bodovaného místa. Enea Bastianini, druhý z pilotů Avintie, jezdec startující v části týmu pod sponzorem Esponsorama, v závodě havaroval, stroj dostal zpět do závodu, ale po dvou kolech zastavil u svých mechaniků a závod předčasně ukončil.

Luca Marini
„Udělal jsem chybu na startu. Ve spěchu, abych se vzpamatoval, jsem několikrát na rovince probrzdil a ztratil jsem spoustu sekund na nejrychlejší chlapce. Po prvních sedmi kolech jsem začal jezdit lépe, udělal jsem kroky vpřed, které jsem viděl v datech a zajel jsem velmi dobrou druhou polovinu závodu. Výsledek není pozitivní, body byly blízko a rozdíl od prvních jezdců nebyl vůbec špatný. Získali jsme mnoho informací, udělal jsem pokrok v používání plynu a managementu zadní pneumatiky. Stále je třeba pracovat na mnoha aspektech, ale jsem rád, protože Jerez není pro Ducati GP19 snadná trať, zatímco nová je zde opravdu rychlá. Byl jsem za Titem Rabatem a jeho motorka byla velmi, velmi rychlá. Gratuluji Dall’Ignovi a všem technikům Ducati, protože odvedli skvělou práci.“

Enea Bastianini
„Měl jsem špatný start, s několika problémy. Měl jsem tempo a dobré pocity při brzdění. Po čtyřech nebo pěti kolech jsem předjížděl Marqueze, ale vyjel jsem ven a znovu ztratil. Jezdil jsem za ním časy 38,4 a 38,5, takže si myslím, že kousek po kousku se vše zlepšovalo. Byla škoda toho pádu ve druhé zatáčce, jsem si jistý, že jsem mohl zajet dobrý závod. Zůstávám pozitivní, byli jsme konkurenceschopní. Dnes ráno byl pocit z jízdy mnohem lepší. Zítra v testech vyzkoušíme nová řešení.“