KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. června do 11. června 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Márquez a Mir připraveni na sezonu 2023

Foto: Honda
Márquez a Mir připraveni na sezonu 2023
23.03.2023
 

Tým Repsol Honda odjíždí tento týden do Portugalska na první letošní Grand Prix, která se koná na okruhu Autódromo Internacional do Algarve.


Po pěti dnech oficiálních předsezónních testů v Sepangu a Portimau se Marc Márquez a Joan Mir o víkendu zúčastní zahájení sezóny MotoGP.
Ze sedmi Velkých cen, které Márquez v Portugalsku absolvoval, dosáhl dvou vítězství, v obou případech v Estorilu, a to v roce 2010 v kubatuře 125 ccm a v roce 2012 ve střední třídě. Jezdec týmu Repsol Honda nastupuje do Grand Prix Portugalska stoprocentně zotavený ze zranění pravé ruky a s cílem zlepšit výkonnost motocyklu Honda RC213V.
Mir v Portimau zahájí svou první sezonu jako jezdec týmu Repsol Honda. Mistr světa z roku 2020 už na této trati stál na stupních vítězů, protože v roce 2021 dokázal ve dvou podnicích, které se zde v té sezoně konaly, dojet na druhém a třetím místě. Mir ve dvou předsezonních testech tvrdě pracoval, prokázal svou konzistenci a dal si za cíl dosáhnout konkurenceschopnější motorky.
Grand Prix Portugalska bude prvním podnikem v historii MotoGP, který v sobotu (15:00 místního času) nabídne sprintový závod na 12 kol. Z harmonogramu byly vyřazeny sobotní čtvrtý trénink MotoGP a nedělní zahřívací tréninky Moto3 a Moto2.

Marc Marquez
„Začátek další sezóny je tady a člověk se vždycky před dalším závoděním těší a cítí vzrušení. Máme za sebou náročnou mimosezónu, kdy jsme sbírali spoustu dat a zaměřovali se na budoucnost. Nyní musíme začít a soustředit se na úvodní závody a nezapomínat, že závodění a testování jsou velmi odlišné. Letos nás v sobotu čeká nová výzva v podobě sprintu, krátkého a intenzivního závodu, který určitě přinese fanouškům hodně vzrušení. Moc se těším, až se v jedenácté sezóně s týmem Repsol Honda vrátím na stroj Honda RC213V.“

Joan Mir
„Do mého závodního debutu v legendárních barvách týmu Repsol Honda zbývá už jen pár dní. Je to okamžik, o kterém jsem snil, postavit se na startovní rošt jako jezdec týmu Repsol Honda. Stále je na čem pracovat, ještě musíme některé věci potvrdit a zlepšit, ale závodění přináší jiný druh intenzity. Uvidíme, co dokážeme v Portimau, důležité je navázat na to, kde jsme testování skončili, a dělat konzistentní kroky vpřed.“